Basında Anadolu Efes

 • Ekonomist – Anadolu Efes Girişimleri Atölyeden Sahaya Taşıyor – 28.11.2021

  Girişimcilik Atölyesi'nin yanı sıra kurum dışında iş birliği yapabileceği girişimleri belirlemek için farklı platformları kullanan Anadolu Efes, düzenli olarak desteklediği ekosistem paydaşlarıyla çalışıyor. Şirket "Hayalimiz Bir" etkinliğiyle desteklediği girişimlerin hikayelerini geçen hafta paylaştı. Etkinlikte düzenlenen panellerle girişimciler yolculuklarını ve karşılaştıkları zorlukları anlattı.
 • Dünya – Kars, dünyanın 18. peynir rotası olacak – 12.11.2021

  İki günlük peynir turu Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNDP ve Anadolu Efes bir araya gelerek, Kars'ın dünyanın tescilli 17 peynir rotasına eklenmesi için adım attı. "Gelecek Turizmde" projeleri kapsamında oluşturulan Kars Peynir Rotası, Doğu Ekspresi ile birlikte canlanan kent turizmine katkı sağlayacak. Böylece kente yerli turistin yanı sıra yabancı turistlerin de gelmesi bekleniyor. 
 • Milliyet – Ayancık'ta keten kültürü Gelecek Turizmde ile canlanıyor – 11.11.2021

  Sinop'un Ayancık ilçesi, Gelecek Turizmde programı kapsamında gerçekleştirilen "Ayancık'ta Ketenin Yolculuğu" projesi ile sürdürülebilir turizmin yeni rotalarından biri olmaya hazır. Proje ile, Ayancık'ın keten bezi ve keten ipi yapma sanatının yeniden canlandırılması, bölgenin coğrafi işaretli Ayancık keteni kültürel mirasının korunması ve bölgenin kültürel ve doğal leğerleriyle sürdürülebilir turizme kazandırılması hedefleniyor. Ayancık'ta Ketenin Yolculuğu projesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNDP ve Anadolu Efes iş birliğiyle gerçekleştirilen Gelecek Turizmde kapsamında hayata geçirildi. 
 • Oksijen - Anadolu Efes 2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerini açıkladı - 21.09.2021

  2010 yılından bu yana düzenli olarak sürdürülebilirlik raporu yayınlayan Anadolu Efes son raporunda yurt içi ve yurt dışı operasyonlarının performansının yanı sıra 2030 sürdürülebilirlik hedeflerini de paylaştı. Anadolu Efes’in 2030 sürdürülebilirlik planlarını şirketin CEO’su Can Çaka’dan dinledik. Çaka’nın yaptığı açıklamada şüphesiz en çok dikkat çeken, kararlı bir şekilde anons edilen 2030 yılına kadar tüm operasyonlarda net sıfır karbon salımına ulaşma hedefi. Enerji verimliliğine odaklı çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Çaka, bunun yeterli olmayacağının bilincinde. 
 • Marketing Türkiye - Anadolu Efes “Yenilik Atölyesi” açıldı - 06.09.2021

  Anadolu Efes, Yenilik Atölyesi ile sektöründe yenilikler ve değişimler yaratarak, Türkiye’nin global pazarda daha fazla söz sahibi olması için çalışıyor. Markanın “Yenilik Atölyesi” açılışında Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü Türkiye Tuğrul Ağırbaş ve Anadolu Efes Türkiye Teknik Direktörü Koray Anar yeni inovasyonlardan bahsederken Redd grubunun kurucusu ve gitaristi, arkeolog Doç. Dr. Güneş Duru da biranın arkeolojisi hakkında bilgi verdi.
   
   
 • Business Türkiye – Dijital Altyapı Yatırımlarımız Kurumsal Yeteneklerimizi Artırdı – 01.08.2021

  1969 yılında üretime başlayan şirket, geçen yıllarla birlikte bugün geldiği noktada dünyanın en büyük 10 bira üreticisinden biri. Ülkemiz dahil 6 ülkede 21 bira fabrikası, 5 malt üretim tesisi, 1 şerbetçiotu işletme tesisi, 1 preform üretim tesisi ve Coca-Cola operasyonlarını yürüttüğü 10 ülkede 26 şişeleme tesisi ile bölgesindeki en önemli oyunculardan biri olan şirket; Adriyatik’ten Çin’e kadar en büyük bira üreticisi olmayı hedefliyor.
Geri1 2 3 4 5 6İleri