Yönetim

Kayseri’de doğan Tuncay Özilhan, Saint Joseph Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra ABD’de Long Island Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisans (MBA) yaptı. 1977 yılında Erciyas Biracılık Genel Müdürlüğü ile başlayan iş yaşamı, Anadolu Endüstri Holding Bira Grubu Koordinatörlüğü ve Anadolu Endüstri Holding Genel Koordinatörlüğü ile devam etti. 1984 yılında atandığı Anadolu Grubu İcra Başkanlığı görevini, Şubat 2017 tarihine kadar sürdürdü. 2007 yılı Mayıs ayında devraldığı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini halen yürüten Tuncay Özilhan, aynı zamanda Anadolu Vakfı ve çeşitli Anadolu Grubu şirketlerinin de Yönetim Kurulu Başkanıdır. 2001 – 2003 yılları arasında TÜSİAD Başkanlığı görevini yürüten Tuncay Özilhan halen; TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği, Estonya Fahri Konsolosluğu ve Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini de sürdürüyor. Ayrıca, DEİK Türk–Rus İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı da yaptı. Tuncay Özilhan, Japon hükümetince takdim edilen en önemli nişanlardan olan, “The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star (Altın ve Gümüş Yıldız, Yükselen Güneş Nişanı)” ve Estonya Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı nişanlarına sahiptir.

Kamil Yazıcı lise eğitimini New York Military Academy’de tamamladıktan sonra 2000 yılında Emory Üniversitesi Goizueta Business School’dan BA derecesi ve 2005 yılında American Institute of Business and Economics’den MBA derecesi almış, 2017 yılında Harvard Business School GMP programını tamamlamıştır. Kariyerine 2000 yılında Anadolu Grubu’nda başlayan Yazıcı, holding oryantasyon programını takiben 2002 yılından itibaren Anadolu Efes’in Rusya operasyonlarında görev almış ve 2008-2011 yılları arasında Tedarik Zinciri Direktörü ve İş Geliştirme Direktörü görevlerini üstlenmiştir. 2011 yılında Efes Vitanta Moldova Genel Müdürü olarak atanmış ve bu görevi 2014’e kadar sürdürmüştür. 2014’te Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörü olarak atanan Yazıcı, bu görevine 2017 yılına dek devam etmiştir. Kamil Yazıcı, 2017 yılından bu yana Anadolu Grubu holding ve şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir. İlaveten TAİK (Türk-Amerikan İş Konseyi), TOGG (Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu) ve HBS Alumni Board (Harvard Business School Mezunlar Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi ve KYYDAŞ (Kamil Yazıcı Yönetim Danışma A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır

Jason Warner, 1 Ocak 2019'dan bu yana AB InBev'in Avrupa Bölge Başkanı görevini yönetmektedir. 1973 yılında doğan Sayın Warner, hem İngiliz hem de ABD vatandaşıdır ve Birleşik Krallık'taki DeMontfort Üniversitesi'nden Endüstriyel İşletme Çalışmaları bölümünden yüksek derece almıştır. Mevcut görevinden önce, 2015 ve 2018 yılları arasında Kuzey Avrupa İş Birimi Başkanı olarak görev yapmıştır. Temmuz 2009'da AB InBev'in New York ofisine Budweiser’ın Küresel Lideri olarak katılmıştır. Budweiser ile eş zamanlı yürüttüğü Pazarlama Lideri rollerine geçmeden önce Corona ve İnovasyon Lideri rollerini üstlenmiştir. Ayrıca AB InBev'e katılmadan önce The Coca-Cola Company ve Nestlé'de çeşitli görevlerde bulunmuştur

Talip Altuğ Aksoy, ABD’de Oglethorpe Üniversitesi’nden ekonomi lisans diplomasına sahiptir. Kariyerine 1995 yılında Anadolu Grubu Mali İşler Uzman Yardımcısı olarak başlayan Aksoy, 1996 yılında Mali İşler Uzmanı olarak atandı. 1998-2000 yılları arasında İnsan Kaynakları ve Fon Yönetimi Uzmanı olarak görev yaptı. 2000-2003 yılları arasında Efes Sınai Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev alan Aksoy, Ocak 2003’te Efes Bira Grubu Ticaret ve İhracat Direktörü oldu. 2006-2008 yılları arasında yılında Satın alma ve Lojistik Direktörü olarak Anadolu Grubu’ndaki kariyerine devam eden Aksoy, Haziran 2008’den 1 Kasım 2011 tarihine dek Efes Bira Grubu Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yaptı. Kasım 2011 itibarıyla atandığı Efes Türkiye Genel Müdürlüğü görevini 1 Ocak 2017 tarihine kadar sürdüren Talip Altuğ Aksoy, Anadolu Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde işletme üzerine lisans eğitimini tamamlayan R. Engin Akçakoca, kariyerine 1974’te bankacılık sektöründe başlamış; 1986-91 yılları arasında Koç-Amerikan Bankası Genel Müdür Yardımcılığı, 1991-2000 yılları arasında ise Koçbank A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Akçakoca, 2001’de Bakanlar Kurulu kararıyla geniş bir bankacılık sektörü yeniden yapılandırma programından sorumlu olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığı’na getirilmiştir. 2004 yılından beri danışmanlık yapan Akçakoca evli, iki çocuk ve iki torun sahibidir..

Ahmet Boyacıoğlu lisans diplomasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden almıştır. Boyacıoğlu, Efes İçecek Grubu’ndaki kariyerine 1973 yılında başlamıştır. 1973-2005 yılları arasında Bursa Bölge Satış Müdürü, Ege Biracılık ve Malt San. A.Ş. Satış Müdürü, Güney Biracılık ve Malt San. A.Ş. Genel Müdürü, Ege Biracılık ve Malt San. A.Ş. Genel Müdürü, Doğu Avrupa Başkanı, Yurt Dışı Bira Operasyonları Başkanı ve Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmıştır. 2005 yılı Mayıs ayında Efes Bira Grubu Başkanlığı’na atanan Boyacıoğlu, 1 Şubat 2007 itibarıyla emekli olmuştur. Kendisi halen Anadolu Grubu şirketlerinin bir kısmında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1957 yılında İstanbul’da doğan Agah Uğur, İngiliz Erkek Lisesi ve Birmingham Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Ayrıca 1985 yılında İngiltere’de “Institute of Chartered Accountants” sınavlarını geçerek Chartered Accountant unvanını almıştır. Uluslararası denetim ve danışmanlık firması Touche Ross’un (şimdiki adıyla Deloitte) Birmingham, Londra ve Jersey ofislerinde, Türkiye’de ise Arthur Andersen ve Emlak Bankası’nda çalıştıktan sonra 1989 yılında Borusan Holding’de CFO olarak göreve başlamıştır. 1995 yılında Borusan Holding Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş 2001 – 2018 yılları arasında Borusan Grubu’nun CEO’luk görevini yürütmüştür. Halen Doğan Holding yönetim kurulu başkan vekilliği ile Pegasus Havayolları, Anadolu Efes, Coca Cola İçecek, Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon, Gözde Girişim şirketlerinin yönetim kurulu üyeliği görevleri yanısıra Türkiye’nin bazı itibarlı şirketlerinde danışma kurulu üyeliği yapmaktadır. Agah Uğur, aynı zamanda Boğaziçi Ventures girişim sermayesi şirketinin yönetim kurulu başkanı ve ortağı olmanın yansıra kendi teknoloji girişimleri yatırımları portföyünü yönetmektedir. Kariyerinde 15’in üzerinde sivil toplum ve eğitim kuruluşunun yönetim ve danışma kurullarında görev almıştır. Halen TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı üyesi, Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi, Columbia University Istanbul Global Center Danışma Kurulu üyesi ve kurucularından birisi olduğu Saha Derneği Yönetim Kurulu başkan yardımcısıdır. Yeni medya ve video art odaklı çağdaş sanat koleksiyoneridir.

Prof. Dr. Barış Tan Koç Üniversitesi İşletme ve Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Üretim sistemlerinin tasarımı ve kontrolü, tedarik zinciri yönetimi, analitik modelleme ve iş modeli inovasyonu konularında birçok yayını olan Prof. Dr. Tan’ın aldığı ödüller arasında Türkiye Bilimler Akademisi Seçkin Genç Araştırmacı Ödülü, TÜBİTAK ve NATO Araştırma Bursları, Rockefeller Vakfı Bellagio Merkezi konuk araştırmacı programı ve en iyi makale ödülleri vardır. Boğaziçi Üniversitesi’nden Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans, University of Florida’dan Endüstri ve Sistem Mühendisliği yüksek lisans, Üretim Sistemleri konusunda lisansüstü ve Yöneylem Araştırması konusunda doktora derecelerini alan Prof. Dr. Tan, 1994 yılında katıldığı Koç Üniversitesi’nde Akademik İşlerden Sorumlu Rektör yardımcısı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve İşletme Enstitüsü Direktörü olarak görev yapmıştır. Prof. Dr. Tan, Harvard University Division of Engineering and Applied Sciences, MIT Operations Research Center, MIT Laboratory for Manufacturing and Productivity, Cambridge Judge Business School ve University College London School of Management’da misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Prof. Dr. Tan Kyoto University Graduate School of Management, EM Lyon ve Nottingham Business School danışma kurullarının üyesi ve ISM University of Management and Economics senatosunun başkanıdır. Prof. Dr. Tan European Foundation for Management Development (EFMD), CEMS Global Alliance in Management Education, EFMD EQUIS, Kalite Derneği ve Yöneylem Araştırması Derneği yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Prof. Dr. Tan, SPK Kurumsal Yönetim İlkelerinde yer alan bağımsız üye kriterlerinin tümünü karşılamaktadır.

Uğur Bayar, New York Eyalet Üniversitesi Matematik ve İstatistik Bölümü’nden Bachelor of Science derecesiyle mezun oldu. Bayar, kariyerine 1987 yılında Citibank Türkiye’de başladı ve 1992’de kamu görevine geçene kadar bankanın hazine bölümünde çeşitli görevlerde bulundu. Bayar, 1992-1997 yılları arasında T.C. Başbakanlık Kamu Ortaklığı İdaresi Başkan Yardımcılığı, 1997-2002 yılları arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yaptı. Bu görevleri esnasında; Erdemir Yönetim Kurulu Başkanlığı, Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeliği, Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Uğur Bayar, 2004 yılında katıldığı Credit Suisse’de 2017 yılına kadar Türkiye CEO’luğu ve Yatırım Bankacılığı Bölümü Başkanlığını yürüttü. Bayar, halen Anadolu Holding ve Coca-Cola İçecek şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda; Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF Türkiye) Yönetim Kurulu Başkanı ve Tekfen Teknoloji Yatırım ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu üyesidir. Bayar, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’nde yer alan bağımsız üye kriterlerinin tümünü karşılamaktadır.

Şevki Acuner, Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nden 1976 yılında mezun olduktan sonra öğrenimine Stockholm Üniversitesi’nde Graduate Diploma ve daha sonra da Montreal Concordia Üniversitesi’nde işletme alanında Yüksek Lisans Diploması (MBA) alarak devam etmiştir. Bankacılık hayatına Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nda başlayan Acuner, daha sonra Kanada’da Bank of Montreal’de ve bunu takiben Royal Bank of Canada’da değişik ülkelerde görev yaptıktan sonra 1996 yılından 2018 yılına kadar European Bank for Reconstruction and Development’da (EBRD) çeşitli görevler icra etmiştir. 2009 yılında EBRD’nin Türkiye’ye açılımında kilit rol oynayan Acuner, bu tarihten 2013 yılına kadar EBRD’nin Türkiye’den sorumlu Direktör Vekili olarak İstanbul’da görev almış ve 2013-2018 yılları arasında da EBRD’nin Ukrayna’dan sorumlu Direktörü olarak Kiev’de görev yapmış, ayrıca 2019 yılında Tekfen Holding Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeliği görevini üstlenmiştir. Acuner, EBRD’nin birçok özsermaye yatırımında bankanın temsilcisi olarak yönetim kurulu üyeliği görevlerini de icra etmiştir. Londra’daki iş hayatı boyunca uzun yıllar Birleşik Krallık Türk Bankacılar Birliği (TBA) Başkanlığı’nı yürüten Acuner, İstanbul’daki görevinde ise EBRD’nin ülkemizdeki büyümesine önder olmuştur. Acuner Ukrayna’da ülkenin ekonomik değişiminin önde gelen destekleyicisi ve iş ve finans dünyasının liderleri arasında yer almaktadır. Ukrayna Business Ombudsman Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı, kamu şirketlerine yönetim kurulu üyesi ve CEO atamalarından sorumlu Nomination Committee Başkanlığı ve American Chamber of Commerce Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevleri yerine getirdiği birçok sorumlulukların arasında bulunmaktadır. 2018-2021 arasında 275 bin çalışanıyla Ukrayna’nın en büyük işvereni olan Ukrayna Demir Yolları ve Ukrayna enerji iletim şirketi, Ukrenergo şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini icra etmiştir. Acuner, SPK Kurumsal Yönetim İlkelerinde yer alan bağımsız üye kriterlerinin tümünü karşılamaktadır.

1968 yılında İstanbul’da doğan Lale Saral Develioğlu, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmuş, Rensselear Polytechnic Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Profesyonel kariyerine 1992 yılında Unilever’de başlayan Develioğlu, 1998 – 2003 yılları arasında bu kurumda Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2003 yılının sonunda Turkcell’de çalışmaya başlayan Develioğlu, 2006 – 2011 yılları arasında aynı kurumda Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2011 – 2014 yılları arasında da Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev üstlenmiştir. Lale Develioğlu 2015’te Yıldız Holding Türkiye Pazarlama Başkanlığı görevini üstlenmiş, ardından Yıldız Holding’in Londra merkezli global atıştırmalık şirketi Pladis’in Global Pazarlama Başkanlığı görevini 2018’e dek yürütmüştür. Develioğlu Türkiye, Orta Doğu, BDT Ülkeleri ve Avrupa’da telekomünikasyon, teknoloji, hızlı tüketim, gıda, dayanıklı tüketim ve perakende alanlarında faaliyet gösteren çeşitli şirketlerin yönetim kurullarında bağımsız yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Aksa Akrilik ve Nobel İlaç’da yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin kurucularından ve yönetim kurulu üyesidir. INSEAD, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği programı ve Endeavor’da mentorluk yapmaktadır. Lale Saral Develioğlu, 30 yıllık deneyimiyle bir pazarlama, iş geliştirme ve strateji lideridir. Develioğlu, 2009’da Türkiye’nin en iyi Pazarlama Yöneticisi seçilmiş; 2014 yılında “Fark Yaratan Kadınlar/Women to Watch” ödülünü almış ve 2018 yılında Global Creativepool Annual listesine “Top 25 CMOs” olarak girmiştir. 6 yıl boyunca Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu ve Reklam Özdenetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda, Karar Verdim isimli iş ve anı kitabının da yazarıdır. Develioğlu, SPK Kurumsal Yönetim İlkelerinde yer alan bağımsız üye kriterlerinin tümünü karşılamaktadır.

Dr. Yılmaz Argüden, geliştirdiği yaratıcı ve yenilikçi yönetim stratejileri ve toplumsal katkılarıyla ile dünyada en iyi tanınan Türk yönetim danışmanlığı şirketi, ARGE Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Strateji, iş mükemmelliği, kurumsallaşma ve sürdürülebilirlik konularında birçok Türk ve yabancı şirkete yönetim danışmanlığı hizmetleri vermektedir. UN Global Compact imzalayan ilk Türk şirketi olan ARGE, Avrupa Parlamentosu’nda kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle geleceği şekillendiren en iyi üç şirket arasında değerlendirilmiş ve B20 Yönetişim ve Sürdürülebilirlik Bilgi Ortağı, Avrupa Kalite Vakfı (EFQM) ve Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi (IIRC) Gelişim Ortağı seçilmiştir. Rothschild&Co yatırım bankasının Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra kariyeri boyunca çeşitli ülkelerde 70’ı aşkın şirketin yönetim kurullarında görev almıştır. Deneyimlerini Boğaziçi Üniversitesi’nde, Koç Üniversitesi’nde ve Harp Akademilerinde strateji dersi vererek, kitapları ve köşe yazılarıyla paylaşmaktadır. Yönetim Kurulları ve Yönetişim konusundaki çalışmalarıyla dünyada tanınan, kitapları ve makaleleri birçok dilde yayınlanan Dr. Argüden, IFC Kurumsal Yönetişim Danışma Kurulu üyeliği ve Business at OECD (BIAC) Yönetişim Komitesi Başkan Yardımcılığı gibi uluslararası görevler üstlenmiştir. Argüden Yönetişim Akademisi Mütevelli Heyet Başkanıdır. Ulusal Ağlar Dünya Başkanı seçilerek dünyanın en yaygın sürdürülebilirlik platformu olan UN Global Compact Yönetim Kurulu’nda görev almıştır. KalDer Başkanlığı sırasında Ulusal Kalite Hareketini başlatmıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Özel Sektör Gönüllüler Derneği, BÜMED, TESEV, Türk-Amerikan ve Türk-Kanada İş Konseyleri gibi birçok sivil toplum kuruluşunun kuruculuğunu ve/veya liderliğini üstlenmiş ve Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı seçilmiştir. Stratejik Liderlik, Üstün Vatandaşlık, Seçkin Kariyer gibi birçok ödül sahibi olan Dr. Argüden, yaşam kalitesini yükseltme çalışmaları nedeniyle Dünya Ekonomik Forumu tarafından Geleceğin 100 Global Lideri arasına seçilmiştir.

 
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun olan Can Çaka, 1998 yılında yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Mesleki kariyerine 1994 yılında başlayan Can Çaka İş Analisti ve Sistem Mühendisi olarak çeşitli şirket ve projelerde görev aldı. Aralık 1997’de Anadolu Efes ailesine katılan Can Çaka, 2000 yılına kadar Yurt Dışı Bira Başkanlığı’nda Uzman, 2000 – 2001 tarihleri arasında Efes Ukrayna Mali ve İdari İşler Müdürü, 2001 - 2005 tarihleri arasında Efes İçecek Grubu Strateji ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. 2005 – 2008 tarihleri arasında; Efes İçecek Grubu Strateji ve İş Geliştirme Direktörü, 2008 - 2012 tarihleri arasında Efes Bira Grubu Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak Anadolu Efes kariyerine devam eden Can Çaka, 2013 - 2018 yılları arasında Anadolu Grubu Mali İşler Başkanı olarak görev almıştır. Can Çaka, 1 Ocak 2019 tarihinden bu yana, Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes CEO’su olarak görevini sürdürmektedir.

Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir kalkınma amaçları doğrultusunda iş dünyasında iklim krizi ile mücadele ve kalkınma alanlarındaki çabalara katkı sağlamak için çalışan Can Çaka, UN Global Compact Türkiye ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ‘nin yönetim kurullarında gönüllü görev almaktadır.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü'nden 2000 yılında mezun olan Gökçe Yanaşmayan, 2000-2002 yılları arasında Denetçi olarak Arthur Andersen'da, 2002-2004 yılları arasında ise Ernst & Young şirketlerinde Kıdemli Denetçi olarak görev yapmıştır. Anadolu Efes'teki kariyerine 2004 yılında Efes Kazakistan Raporlama ve Bütçeleme Müdürü olarak başlayan Sn. Yanaşmayan, 2006-2010 yılları arasında Efes Breweries International‘da Finans ve İdari İşler Müdürü, 2010 - 2012 yılları arasında ise Efes Kazakistan'da Finans Direktörü olarak çalışmıştır. 2012 yılından itibaren Efes Ukrayna'da Finans Direktörü olarak görev yapmış olan Sn. Yanaşmayan, Aralık 2014 - Haziran 2021 arasında Efes Moldova Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Sn. Yanaşmayan 1 Temmuz 2021 itibarıyla Anadolu Efes Grup Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır.

Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans (MBA) bölümü mezunu olan Uluhan Kumru, 2000-2003 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası’nda Yönetici Adayı ve Proje Finansman Uzmanı, 2003-2013 yılları arasında sırasıyla Akbank T.A.Ş.’de Müfettiş, Ak Finansal Kiralama A.Ş.’de İç Kontrol Başkanı, Starbucks Türkiye’de Kıdemli İç Denetim Müdürü, Sabiha Gökçen Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. ve Grup Şirketleri’nden sorumlu İç Denetim Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Grubumuza 2013 yılında Anadolu Grubu Denetim Başkanlığı’nda Denetim Müdürü olarak katılan Kumru, 2015- 2016 yılları arasında Anadolu Efes Grup İç Denetim Müdürü, 2016 - 2017 yılları arasında Anadolu Grubu Denetim Başkanlığı’nda İçecek Grubu Denetim Müdürü olarak görev yapmıştır. 1 Ocak 2018 itibarıyla Anadolu Efes Grup İç Denetim Direktörü olarak atanmıştır. Kumru, Sertifikalı İç Denetçi (CIA) ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) unvanlarına sahiptir ve 2014 yılından itibaren Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik, 2020 yılından itibaren The Institute of Internal Auditors - Global’da Exam Development Committee üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Banu Artüz; kariyerine Procter & Gamble şirketi Müşteri İş Geliştirme (Satış) departmanında başlamıştır. Toplam 16 yıllık Procter & Gamble kariyerinin 8 yılını Satış departmanı içinde değişik rollerde, geri kalan 8 yılını da İnsan Kaynakları departmanında değişik sorumluluklarla tamamlamıştır. Satış departmanı içerisinde Distribütör Operasyonları, Ulusal Zincir Marketler bölümlerindeki rollerinin yanı sıra aynı dönemlerde Alışverişçi Pazarlama Müdürü, Kadın Bakım Kategorisi ve Ağız Bakım Kategorisi Satış ve Pazarlama Müdürü görevlerini de üstlenmiştir. İnsan Kaynakları departmanında Türkiye, Kazakistan ve Rusya pazarlarında çalışmış ve İK İş ortaklığı, Maaş ve Yan Haklar, Çalışan İlişkileri , Satış Yetkinlikleri gibi birçok farklı İK alanında görev üstlenmiştir. 2007-2009 yılları arasında Kazakistan Almatı’da ikamet edip Orta Asya Cumhuriyetleri Yetenek Yönetimi Müdürlüğü ve 2010-2013 yılları arasında Moskova’da ikamet edip Rusya, Belarus Ukrayna ve Orta Asya Cumhuriyetleri Yetenek Yönetimi görevlerinde bulunmuştur. Mart 2014 tarihinde Anadolu Grubu’nda Yetenek Yönetiminden sorumlu Koordinatör Yardımcısı olarak görevine başlayan Artüz, 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren Efes Bira Grubu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Dr. Stefan Lustig, yüksek lisans derecesini 1988 yılında Münih Teknik Üniversitesi Weihenstephan Bira ve İçecek Teknolojisi bölümünden almıştır. Doktora derecesini 1994 yılında aynı enstitüde Bira ve İçecek Teknolojisi üzerine tamamlamıştır. Kariyerine 1989 yılında Beck's Brewery'de Proje Müdürü olarak başlamış, 1992 ve 1995 yılları arasında Münih Teknik Üniversitesi Bira ve İçecek Teknolojisi Kürsüsünde Gaz Kromatografi Başkanı olarak görev almıştır. Sonrasında Beck's Brewery'e geri dönmüş, 1995 ve 1999 yılları arasında Geliştirme ve Teknoloji Müdürü olarak görev almış ve Kalite Başkanı olarak aday gösterilmiştir. (1999-2002). 2002 yılında InBev Deutschland Holding'de Bira ve Paketleme Müdürü (2002-2006) ve Fabrika Müdürü (2006-2008) olarak Bremen bira fabrikasında görev aldı. 2008 ve 2010 yılları arasında InBev Deutschland Holding'de Bira Operasyonları Direktörü olarak ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Dr. Lustig, 2010 yılında Brau Holding International / Paulaner Brewery Group'a Operasyon Başkanı ve Tedarik Zinciri Genel Müdürü katıldı. Temmuz 2019'dan bu yana Anadolu Efes Grup Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev almaktadır.

Daniel Barbulescu, 2000 yılında Babeş-Bolyai Üniversitesi Gıda Ürünleri Ekonomisi'nden mezun olmuş ve aynı üniversiteden Tarımsal İşletme alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Kariyerine 2004 yılında Unilever Güney Orta Avrupa'da (USCE) Marka Müdürü olarak başlayan Barbulescu, 2005-2008 yılları arasında Unilever Polonya'da Orta Doğu Avrupa Marka Geliştirme Müdürü ve Avrupa Marka Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. 2007 yılından bu yana USCE'de Kategori Müdürü ve Pazarlama Müdürü olarak görev alan Barbulescu, Mayıs 2013'te Efes Moldova'da Pazarlama Direktörü olarak grubumuza katılmıştır. Ocak 2016 - Nisan 2017 tarihleri arasında Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörlüğü'nde Uluslararası Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapan Daniel Barbulescu, Mayıs 2017'de Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörlüğü'nde Pazar Geliştirme Direktörü Vekili, Ekim 2017'de Pazar Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Yıldıray Efil, 2001-2005 yılları arasında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Genel Müdürlük Hukuk Müşavirliğinde avukat olarak görev yapmıştır. Efil, 2006 yılında Kadir Has Üniversitesi Spor Hukuku Programını, 2011 yılında aynı üniversitenin Spor Hukuku yüksek lisans programını tamamlamıştır. 2005 yılında Anadolu Grubu’na Hukuk Danışmanı-Avukat olarak katılan Efil, 2013 yılına kadar Hukuk İşleri Müdürü ve Hukuk İşleri Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Efil, 2013 Nisan ayından itibaren Anadolu Efes Grup Hukuk İşleri Direktörü olarak görev yapmaktadır. Efil, ayrıca 2015 Mayıs ayında Anadolu Efes Grup Etik Yöneticisi görevine atanmış olup, halen bu görevini de sürdürmektedir. Efil, İstanbul Barosu üyesidir.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Murat Özkan, mesleki kariyerine 1993 yılında Arçelik’te Sistem Analisti olarak başlamıştır. 1997 ile 2014 yılları arasında Philips Morris Sabancı şirketinde sırasıyla, SAP Analisti, SAP Teknik Geliştirme Takım Lideri, Finans Sistemleri Takım Lideri, Operasyon Sistemleri Takım Lideri, Teknik Altyapı Müdürü, SAP Program Müdürü, Program One (SAP Roll-Out) Program Müdürü, Bilgi Hizmetleri Müdürü (Pazarlama ve Satış Sistemleri), Bilgi Hizmetleri Müdürü ve EEMA Bölgesinden sorumlu Teknik Altyapı ve Teknoloji Müdürü olmak üzere çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. Anadolu Efes ailesine katılmadan önce 2014-2017 yılları arasında Ulker CIO ve 2017-2019 yılları arasında da Pladis ve Yıldız Holding şirketinde Global İş Çözümleri Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Sn. Murat Özkan, Nisan 2019 itibarıyla Anadolu Efes Grup Bilgi ve Dijital Çözümler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan Sn. Selda Susal Saatçi, Anadolu Efes ailesine katılmadan önce 1995-1996 yılları arasında Turkcell’de İletişim ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı ve 1996-2001 yılları arasında Telsim’de sırasıyla Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Uzmanı ve Halkla İlişkiler Müdürü, 2001-2009 yılları arasında da DHL Wordwide Express’de sırasıyla Halkla İlişkiler Müdürü, Kurumsal İletişim Müdürü, Akdeniz ve Kuzey Afrika Bölge Kurumsal İletişim Müdürü ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapmıştır. Sn. Selda Susal Saatçi 2009-2015 yılları arasında Philip Morris’de Kurumsal İletişim Müdürü, 2015-2019 yıları arasında askbmm Danışmanlık’ta Stratejik İletişim Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda LiveGlobalEatLocal’de/ YeatUp’ta Kurucu olarak görev almıştır. Kasım 2019’dan beri Türkiye’de Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak görev yapmakta olan Sn. Selda Susal Saatçi, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak atanmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Sn. Serim Yıldırım, mesleki kariyerine 1996 yılında Evyap’ta Ürün Yöneticisi olarak başlamış, 1997 yılında Efes İçecek Grubu’na katılmıştır. 1997-1998 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye’de Araştırma Yöneticisi, 1998-2001 yılları arasında Marmara Ürün Yöneticisi, 2001-2006 yılları arasında Pazarlama Müdürü (Efes Pilsen) ve 2006-2008 yılları arasında Efes Bira Grubu’nda Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır. Sn. Serim Yıldırım 2008-2016 yılları arasında BAT’de sırasıyla Strateji ve Planlama Direktörü, Markalar Direktörü ve BAT Londra’da EEMEA Marka Direktörü ve 2016-2017 yılları arasında da Pozitif Entertainment’da Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır. Sn. Serim Yıldırım 2018 yılında tekrar Anadolu Efes’e katılarak Türkiye Proje Yönetim Danışmanı olarak görev yaptıktan sonra 2018 yılında Türkiye Pazarlama Direktörü görevine atanmıştır. Sn. Serim Yıldırım, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Grup Strateji, İçgörü ve İnovasyon Direktörü olarak atanmıştır.

Dmitry Shpakov, National Technical University’den 1996 yılında mezun olduktan sonra INSEAD Business School’dan Uluslararası Yönetim dalında MBA derecesi almıştır. Ardından 2007 yılında InterRegional Academy of Personnel Management’da Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş, 2008 yılında da International Management Institute’u (Kiev, Ukrayna) tamamlamıştır. AB InBev kariyerine 1998 yılında Kiev’de satış temsilcisi olarak başlayan Shpakov, 2001 yılında önce Müşteri Yöneticisi, 2002 yılında Dağıtım Müdürü, ardından Bölge Satış Müdürü olarak atanmıştır. 2007 yılında AB InBev Ukrayna Ülke Satış Direktörü olarak atanmış, gayretleri neticesinde AB InBev 1 numara olmuştur. 2014 yılında AB InBev Ukrayna’nın CEO’su ve 2015 yılında BU East CEO’su (Rusya ve Ukrayna) olarak görev yapan Shpakov, Mart 2018 itibarıyla AB InBev Efes CEO’su olarak atanmıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olan Sn. Onur Altürk, mesleki kariyerine 1998 yılında Turkcell’de Finansal Kiralama ve Satınalma Uzmanı olarak başlamıştır. 2002-2005 yılları arasında Avea’da sırasıyla Satış Pazarlama Sözleşme Uzmanı ve Pazarlama Etkinlik Kıdemli Uzmanı ve 2005-2015 yılları arasında Fritolay / PepsiCo’da Ticari Pazarlama Uzmanı, Kanal Geliştirme Müdürü, Ticari Pazarlama ve Horeca Müdürü, Satış Geliştirme ve Tanzim Teşhir Müdürü, Satış Planlama Müdürü, Bölge Satış Müdürü, Satış Operasyon, Geliştirme ve Yetkinlik Müdürü ve Satış Strateji ve Satış Denetim Kıdemli Müdürü olarak görev almıştır. Sn. Onur Altürk Anadolu Efes ailesine katılmadan önce 2015-2018 yılları arasında PepsiCo’da Geleneksel Kanal Satış Direktörü olarak görev yapmıştır. 2018 yılından beri Türkiye operasyonlarının Satış Direktörlüğü pozisyonunu yürüten Sn. Onur Altürk, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Efes Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Ömer Öğün, Yıldız Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel kariyerine 1992 yılında Anadolu Grubu’nda Çelik Motor’da Servis Temsilcisi olarak başlayan Öğün; daha sonra yine aynı şirkette Satış Sonrası Yöneticiliği görevini üstlenmiştir. 1998-1999 yılları arasında Coca-Cola Rusya (Rostov) operasyonlarında Planlama ve Lojistik Müdürü olarak görev yapan Öğün, 2000 yılında Efes Rusya Rostov Fabrikası Operasyon Müdürü olarak atanmış ve bu görevi 2006 yılına kadar sürdürmüş, Kasım 2007’de Anadolu Efes Bira Grubu’nda Özbekistan ülke pazarı Görev Kuvvet Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 2006 yılında Efes Rusya Operasyon Direktörü olarak atanan Öğün sonrasında Mayıs 2008’den Mart 2012’ye kadar Efes Kazakistan Genel Müdürü olarak görev almıştır. Mart 2012’de Efes Ukrayna Genel Müdürü olarak atanan Öğün, Haziran 2015’ten Ağustos 2018’e kadar bu görevinin yanı sıra Efes Kazakistan Genel Müdürü görevini de yürütmüştür. Öğün, Ağustos 2018’den itibaren Orta Asya Cumhuriyetleri Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden 2003 yılında mezun olan Alphan Akpeçe, kariyerine 2005 yılında Anadolu Efes Türkiye Pazarlama Direktörlüğü'nde başlamıştır. 2005 – 2014 yılları arasında Pazarlama Temsilcisi, Ürün Yöneticisi (Efes Dark & Efes Xtra), Ürün Yöneticisi (Efes Pilsen), İletişim Yöneticisi görevlerini yaptıktan sonra Efes Pilsen Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır. 2014 – 2015 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye Pazarlama Direktörlüğü'nde Kanal Geliştirme Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Anadolu Efes Türkiye Satış Direktörlüğü'ne geçiş yapmıştır. 2015 – 2018 yılları arasında Mağazaiçi Pazarlama ve Özel Müşteriler Geliştirme Müdürlüğü ve Ticari Pazarlama Müdürlüğü görevlerini yaptıktan sonra Mayıs 2018 - Haziran 2021 arasında Efes Gürcistan Ticari Direktörü olarak görev yapmıştır. Sayın Akpeçe, 1 Temmuz 2021 itibarıyla Efes Moldova Genel Müdürü olarak atanmıştır.

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ertan Kurt, 1997 yılında aynı üniversitede İşletme yüksek lisans derslerini tamamlamıştır. 1994-2000 yılları arasında Procter&Gamble Türkiye şirketinde satış departmanında çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. 2001-2005 yılları arasında Reckitt Benckiser Türkiye’de sırasıyla Ticari Pazarlama Müdürü, İç Anadolu Bölge Müdürü, Ticari ve Alışverişçi Pazarlama Kıdemli Müdürü; 2005- 2009 yılları arasında Reckitt Benckiser Slovenya’da Ülke Müdürü; 2009-2012 yılları arasında Reckitt Benckiser Global Merkez İngiltere’de Global Ticari ve Alışverişçi Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır. 2012-2016 arasında Nestle Waters Türkiye’de Satış Direktörü, 2016-2017 yılları arasında Brisa Bridgestone Sabancı’da Uluslararası Pazarlar Direktörü ve 2018-2020 yılları arasında Şişecam’da Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Şubat 2020 itibarıyla Grubumuza katılan Ertan Kurt, Efes Gürcistan Genel Müdürü olarak atanmıştır.

 
American River College’da uluslararası işletme ve bilgisayar eğitimi alan Burak Başarır, California State University of Sacramento’da işletme öğrenimi görmüştür. Başarır, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. 1998 yılında Coca-Cola İçecek’e (CCI) katılan Başarır, artan yönetim sorumlulukları ile finans ve satış departmanlarında farklı roller üstlenmiştir. 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi eden Başarır, CCI’ın halka arzında kilit rol oynayarak CCI-Efes Invest finansal birleşmesine liderlik etmiştir. Burak Başarır, 2010-2013 yılları arasında Türkiye Bölge Başkanı olarak CCI’ın satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetmiş ve 1 Ocak 2014 tarihi itibarıyla CEO pozisyonuna atanmıştır. Başarır, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye ABD İş Konseyi (TAİK) üyesidir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kerem Kerimoğlu, CCI'a katılmadan önce Denizli Cam'da AR-GE Mühendisi olarak çalışmıştır. 1993 yılında CCI'a katıldığından bu yana Ankara Fabrikası'nda Bakım Şefliği, Üretim Müdürlüğü ve Operasyon Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Kerimoğlu, 2003-2006 yılları arasında Ankara ve Bursa fabrikalarında Operasyon Müdürü olarak görev yapmıştır. 2006-2015 yılları arasında Türkiye Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevinin ardından, 2015-2017 yılları arasında CCI Türkmenistan Genel Müdürlüğü ve 2017-2019 yılları arasında CCI Irak Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2020 yılında CCI Tedarik Zinciri Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlenen Kerem Kerimoğlu, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Grup Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ahmet Öztürk, Anadolu Grubu’na 1995 yılında katılmıştır. Mali İşler Başkanlığında Mali Kontrol Uzman Yardımcısı olarak başladığı kariyerine grubun diğer şirketlerinde çeşitli görev ve sorumluluklarla devam etmiştir. 1999-2007 arasında sırasıyla Coca-Cola Türkmenistan, Coca-Cola Azerbaycan, Efes Ukrayna ve Efes Sırbistan operasyonlarında CFO olarak çalışan Öztürk, Temmuz 2007’de Anadolu Efes’in yurtdışı bira operasyonlarını yöneten Efes Breweries International’da İç Denetçi görevini üstlenmiştir. Ocak 2011’de Anadolu Efes İç Denetim Direktörü olarak atanan Öztürk, Ocak 2018’den beri Coca-Cola İçecek İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Kariyerinin ilk yıllarında Aras Kargo ve Turkcell’de bilişim teknolojileri alanında çeşitli roller üstlenmiş olan Sn. Aslı Kamiloğlu, kariyerini GE Healthcare’de Afrika, Orta Doğu, Türkiye ve Rusya’nın da dahil olduğu 80’den fazla ülkenin Ticari Dijital Teknoloji lideri olarak sürdürdü. Aslı Kamiloğlu, GE Healthcare ve GE Digital şirketlerinde dijital ve teknoloji alanında çeşitli global yöneticilik görevleri ile kariyerine devam etti. 2019 yılından bu yana CCI’ın faaliyet gösterdiği coğrafyalarda dijital ürünler stratejisi geliştirilmesi ve uygulanması, ticari dijital teknolojiler dönüşüm projelerinin icrası ve CCI B2B platformunun geliştirilmesi konularına liderlik etmiştir. Sn. Aslı Kamiloğlu, Galatasaray Lisesi mezunu olup, Joseph Fourier Üniversitesi Elektrik Elektronik Lisans ve Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.

Servet Yıldırım Eylül 2018 itibarıyla CCI Kurumsal İlişkiler Direktörü pozisyonuna atanmıştır. Kariyerine, Türkiye İş Bankası İktisadi Araştırmalar Müdürlüğü’nde İktisat Uzman Yardımcısı olarak başlayan Yıldırım, sonrasında bankanın Fon Yönetimi Bölümü’nde görev yapmıştır. 1989 Aralık ayında Reuters Haber Ajansı’na muhabir olarak geçen Servet Yıldırım, 1996 yılında ise Reuters’ın Türk Haber Servisi’nin başına getirilmiştir. Yıldırım, 2004’te CNBC-e kanalında Haber Genel Yönetmeni olmuş, 2005 yılında ise kanalın Genel Yayın Yönetmeni pozisyonuna terfi etmiştir. 2011 yılında Doğuş Yayın Grubu Ekonomi Grup Başkanlığı’na getirilen Servet Yıldırım, yöneticiliğin yanı sıra 2016 yılına kadar CNBC-e’de çeşitli programlar hazırlamıştır. Yıldırım 1998 yılından bu yana Yeni Binyıl, Sabah, Referans, Radikal, Milliyet ve Dünya gibi gazetelerde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yıldırım, Coca-Cola İçecek’e katılmadan önce NTV kanalında Türkiye ve dünya ekonomisindeki son gelişmelerin ele alındığı NTVPara kuşağında yorumcu olarak yer almıştır. Yıldırım, lisans eğitimini 1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Tugay Keskin, 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren Operasyonlar Direktörü olarak atanmıştır. CCI’a 1993 yılında katılan Keskin, 2007 yılına kadar Türkiye satış fonksiyonunda farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. 2007-2011 yılları arasında Türkiye Satış Direktörlüğü ve 2011-2014 yılları arasında Türkiye Ticari Direktörlüğü görevlerini yürüten Keskin, 2014-2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek Ticari Mükemmellik Direktörü olarak görev almıştır. 2017-2018 yıllarında Türkiye Genel Müdürü rolünü ve 2019 yılında ise CCI Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü görevini yürüten Keskin, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

Andriy Avramenko, 1 Ocak 2019 itibarıyla Coca Cola İçeçek Mali İşler Direktörü olarak seçilmiştir. Andriy Avramenko’nun 21 yılı Coca Cola sisteminde olmak üzere 26 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Kariyerine 1994 yılında Arthur Andersen Kiev ofisinde başlamıştır. The Coca Cola Company’e 1999 yılında İç Denetçi olarak katılmış ve 2003 yılında Birleşme & Satın Almalar takımına geçmiştir. 2008-2011 yılları arasında Global Meyve Suyu Tedarik Zinciri Geliştirme Direktörü olarak görev yapmıştır. 2013 yılına kadar Hindistan & Güney Batı Asya İş Biriminde Meyve Suyu Kategorisi Genel Müdürü, 2015 yılına kadar ise Strateji Genel Müdür Yardımcısı ve Gazsız İçecekler Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Mart 2015 ve Mayıs 2018 arasında, Avrasya & Afrika bölgesinden sorumlu Birleşme & Satın Almalar Grup Direktörü olarak görev yapmıştır. Avramenko, CCI’a katılmadan önce The Coca Cola Company’de Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Grup İş Geliştirme Direktörü ve Coca Cola Beverages Africa Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

2007 yılından bu yana Coca-Cola İçecek Hukuk Baş Müşavirliği görevini yürüten Av. R. Ertuğrul Onur, 2013 yılında CCI Etik ve Uygunluk Programını hayata geçirmiş ve 2013-2016 yılları arasında mevcut görevine ilaveten CCI Etik ve Uygunluk Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Hâlihazırda Hukuk Baş Müşavirliği görevine ek olarak Etik ve Uygunluk Komitesi Başkanlığı görevini de icra etmektedir. Coca-Cola İçecek’teki görevinden önce, Pfizer Türkiye hukuk departmanını kurmuş ve yönetmiştir. Pfizer Türkiye bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Direktörü olarak görev yapan Av. Onur aynı zamanda uyum programlarını gerçekleştirmiştir. 32 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Av. Onur, 1995 ve 2000 yılları arasında Mobil Oil Türk A.Ş. ve BP Petrolleri Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmiş; BP Türkiye Çalışanlar Temsilcisi, BP Avrupa Çalışan Konseyi Üyesi ve BP Avrupa Çalışanlar Konseyi Bağlantı Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. Ertuğrul Onur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1988’de mezun olup Konya Barosunda yaptığı avukatlık stajının ardından aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. Av. Onur İstanbul Barosu üyesidir. Av. Onur aynı zamanda Etik ve İtibar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ebru Özgen, 1 Ocak 2017 itibarıyla Coca Cola İçecek İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonuna atanmıştır. CCI’a 1997 yılında Bütçe ve Planlama Yöneticisi olarak katılmış, ardından 1998-2000 yılları arasında Finans Müdürü, 2000-2005 yılları arasında ise Doğu Bölgesi Finans Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 2010-2013 yılları arasında CCI’da artan yönetim sorumlulukları ile Türkiye Bütçe Planlama ve Ticari Finans Müdürü olarak görev yapmıştır. 2013 yılı itibarıyla Türkiye Finans Direktörü pozisyonuna atanmış ve CCI Türkiye Liderlik Takımı üyesi olarak stratejik iş hedeflerini destekleyen finans operasyonlarının koordinasyonundan sorumlu olmuştur. Kariyerine 1992 yılında Arthur Andersen denetim şirketinde başlamış olan Özgen, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olup, Birmingham Üniversitesi’nde Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine MBA yapmıştır. 2009 yılında Bilkent Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku yüksek lisans derecesini almıştır. SMMM unvanına ve Bağımsız Denetçi ve CIM belgelerine sahiptir.