Yönetim

Kayseri’de doğan Tuncay Özilhan, Saint Joseph Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra ABD’de Long Island Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisans (MBA) yaptı. 1977 yılında Erciyas Biracılık Genel Müdürlüğü ile başlayan iş yaşamı, Anadolu Endüstri Holding Bira Grubu Koordinatörlüğü ve Anadolu Endüstri Holding Genel Koordinatörlüğü ile devam etti. 1984 yılında atandığı Anadolu Grubu İcra Başkanlığı görevini, Şubat 2017 tarihine kadar sürdürdü. 2007 yılı Mayıs ayında devraldığı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini halen yürüten Tuncay Özilhan, aynı zamanda Anadolu Vakfı ve çeşitli Anadolu Grubu şirketlerinin de Yönetim Kurulu Başkanıdır. 2001-2003 yılları arasında TÜSİAD Başkanlığı, 2015-2023 yılları arasında TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı görevlerini yürüten Tuncay Özilhan, 2024 yılında TÜSİAD Onursal Başkanı oldu. Ayrıca, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği, Estonya Fahri Konsolosluğu ve Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini de sürdüren Tuncay Özilhan, daha önce DEİK Türk -Rus İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı da yaptı. Tuncay Özilhan, Japon hükümetince takdim edilen en önemli nişanlardan olan, “The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star (Altın ve Gümüş Yıldız, Yükselen Güneş Nişanı)” ve Estonya Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı nişanlarına ve Kazakistan Cumhuriyeti tarafından verilen hizmet madalyasına sahiptir.

Kamil Yazıcı lise eğitimini New York Military Academy’de tamamladıktan sonra 2000 yılında Emory Üniversitesi Goizueta Business School’dan BA derecesi ve 2005 yılında American Institute of Business and Economics’den MBA derecesi almış, 2017 yılında Harvard Business School GMP programını tamamlamıştır. Kariyerine 2000 yılında Anadolu Grubu’nda başlayan Yazıcı, holding oryantasyon programını takiben 2002 yılından itibaren Anadolu Efes’in Rusya operasyonlarında görev almış ve 2008-2011 yılları arasında Tedarik Zinciri Direktörü ve İş Geliştirme Direktörü görevlerini üstlenmiştir. 2011 yılında Efes Vitanta Moldova Genel Müdürü olarak atanmış ve bu görevi 2014’e kadar sürdürmüştür. 2014’te Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörü olarak atanan Yazıcı, bu görevine 2017 yılına dek devam etmiştir. Kamil Yazıcı, 2017 yılından bu yana Anadolu Grubu holding ve şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir. İlaveten TAİK (Türk-Amerikan İş Konseyi), TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu), HBS Alumni Board (Harvard Business School Mezunlar Derneği) ve KYYDAŞ (Kamil Yazıcı Yönetim Danışma A.Ş.) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Jason Warner, 1 Ocak 2019’dan bu yana AB InBev’in Avrupa Bölge Başkanı görevini yönetmektedir. 1973 yılında doğan Sayın Warner, hem İngiliz hem de ABD vatandaşıdır ve Birleşik Krallık’taki DeMontfort Üniversitesi’nden Endüstriyel İşletme Çalışmaları Bölümü’nden yüksek derece almıştır. Mevcut görevinden önce, 2015 ve 2018 yılları arasında Kuzey Avrupa İş Birimi Başkanı olarak görev yapmıştır. Temmuz 2009’da AB InBev’in New York ofisine Budweiser’ın Küresel Lideri olarak katılmıştır. Budweiser ile eş zamanlı yürüttüğü Pazarlama Lideri rollerine geçmeden önce Corona ve İnovasyon Lideri rollerini üstlenmiştir. Ayrıca AB InBev’e katılmadan önce The Coca-Cola Company ve Nestlé’de çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlayan Hurşit Zorlu, Toz Metal ve Türk Hava Yollarında çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 1984 yılında Anadolu Grubu’na bağlı Efes İçecek Grubu’nda Pazarlama uzmanı olarak göreve başlamıştır. Efes İçecek Grubu’ndaki kariyeri boyunca sırası ile Pazarlama Şefi, Proje Geliştirme Müdür Yardımcılığı, Proje Geliştirme Müdürlüğü, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü gibi çeşitli görevler üstlenmiştir. 2000-2008 yılları arasında Efes İçecek Grubu Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü, 2008-2013 yılları arasında Anadolu Grubu Mali İşler Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Daha sonra Ocak 2013 tarihinde Anadolu Grubu İcra Başkan Yardımcısı görevini üstlenmiştir. Şubat 2017’den itibaren Anadolu Grubu İcra Başkanı olarak görevini yürüten Hurşit Zorlu, 1 Nisan 2024 tarihi itibarıyla emekli olacaktır. Hurşit Zorlu aynı zamanda, Anadolu Grubu’nun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Anadolu’dan Yarınlara sürdürülebilirlik stratejisi kapsamındaki çalışmalara öncülük eden Zorlu, Grubun Sürdürülebilirlik Komitesi’ne de başkanlık yapmaktadır. DEİK Yurt Dışı Yatırımlar İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD)’nde Yüksek İstişare Konseyi Üyesi olan Zorlu, 2015-2017 yılları arasında Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD)’nin 8. dönem başkanlığını da üstlenmiştir.

Tuğban İzzet Aksoy, Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminin ardından ABD’de Oglethorpe Üniversitesi İşletme ve Uluslararası Finans Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Anadolu Endüstri Holding A.Ş. Mali İşler Başkanlığı’nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Aksoy, Aralık 1998’de Alternatifbank Hazine Departmanı’nda Kıdemli Broker olarak görev almıştır. Beş yıllık görevinin ardından Haziran 2003’te Anadolu Endüstri Holding A.Ş.’nin Hazine ve Risk Yönetimi Departmanı’nda Kurumsal Finansman ve Risk Yönetimi Müdürlüğü görevini üstlenen Aksoy, Nisan 2008’de İş Geliştirme Başkanlığı’nda Koordinatör Yardımcılığı görevine atanmıştır. 2009 yılından Nisan 2019’a kadar Anadolu Grubu Enerji Sektörü Koordinatörü olarak görev yapan Aksoy, çeşitli Anadolu Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam etmektedir. Alanında profesyonel eğitim ve seminerlere katılan Aksoy aynı zamanda, TÜSİAD ve TOBB enerji gruplarında üye olarak yer almakta ve Türkiye Jokey Kulübü yönetim kurulu üyeliği görevini de yürütmektedir. 2016 yılından bu yana Gürcistan Fahri Konsolosu olarak görev yapan Aksoy ayrıca Gürcistan Devleti Üstün Hizmet Madalyası’na sahiptir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme üzerine lisans eğitimini tamamlayan R. Engin Akçakoca, kariyerine 1974’te bankacılık sektöründe başlamış; 1986-1991 yılları arasında Koç-Amerikan Bankası Genel Müdür Yardımcılığı, 1991-2000 yılları arasında ise Koçbank A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Akçakoca, 2001’de Bakanlar Kurulu kararıyla geniş bir bankacılık sektörü yeniden yapılandırma programından sorumlu olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığı’na getirilmiştir. 2004 yılından beri danışmanlık yapan Akçakoca evli, iki çocuk ve iki torun sahibidir.

Beliz Çevik Chappuie, İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Indiana Üniversitesi’nde finans alanında yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra 2001 yılında Amerika Kaliforniya Eyaleti Denetim ve Değerlendirme Bölümü’nde finans üzerine çalışma hayatına başlayan Chappuie, halen Kaliforniya Eyaleti Kamu Çalışanları Emeklilik Sistemi’nde yönetici olarak görevini sürdürüyor. Yatırım ve finans alanlarında 20 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Beliz Çevik Chappuie aynı zamanda Yeminli Mali Müşavir ve Bilgi Sistemleri Denetçisi sertifikasına sahiptir.

1968 yılında İstanbul’da doğan Lale Saral Develioğlu, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmuş, Rensselear Polytechnic Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. Profesyonel kariyerine 1992 yılında Unilever’de başlayan Develioğlu, 1998-2003 yılları arasında bu kurumda Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2003 yılının sonunda Turkcell’de çalışmaya başlayan Develioğlu, 2006-2011 yılları arasında aynı kurumda Bireysel Müşteriler ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2011-2014 yılları arasında da Grup Şirketleri ve Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev üstlenmiştir. Lale Develioğlu 2015’te Yıldız Holding’e geçmiş ve Yıldız Holding’in İngiltere merkezli global atıştırmalık şirketi pladis’in Global Pazarlama Başkanlığı’nı 2018’e dek yürütmüştür. Develioğlu Türkiye, Orta Doğu, BDT Ülkeleri ve Avrupa’da telekomünikasyon, teknoloji, hızlı tüketim, gıda, dayanıklı tüketim ve perakende alanlarında faaliyet gösteren çeşitli şirketlerin Yönetim Kurullarında Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Halen Aksa Akrilik, Coca-Cola İçecek, Anadolu Isuzu ve Nobel İlaç’ta Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Aynı zamanda stratejik danışman ve mentor olarak şirketlere destek vermektedir. Develioğlu, 2009’da Türkiye’nin en iyi Pazarlama Yöneticisi seçilmiş; 2014 yılında “Fark Yaratan Kadınlar/Women to Watch” ödülünü almış ve 2018 yılında Global Creativepool Annual listesine “Top 25 CMOs” olarak girmiştir. 6 yıl boyunca Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu ve Reklam Özdenetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Yönetim Kurulu’nda Kadın Derneği’nin kurucularındandır ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yapmıştır. Aynı zamanda, Karar Verdim isimli iş ve anı kitabının da yazarıdır.

1956 yılında Denizli’de doğan Bekir Ağırdır, 1979 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1980-1984 yılları arasında Bilsan Bilgisayar Malzemeleri AŞ’de Satış Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı; 1984-1986 yıllarında Meteksan Ltd. Şirketi’nde Satış Koordinatörü; 1986-1996 yıllarında Pirintaş Bilgisayar Malzemeleri ve Basım Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür; 1996-1999 yıllarında Atılım Kağıt ve Defter Sanayi AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı ve 1999-2003 yıllarında PMB Akıllı Kart ve Bilgi Teknolojileri AŞ’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2003-2005 yılları arasında ise Tarih Vakfı’nda önce Koordinatör, sonra Genel Müdür olarak çalışmıştır. 2005-2022 yıllarında KONDA Araştırma ve Danışmanlık Limited Şirketi’nde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi, 2022 Haziran ayından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Yanındayız Derneği, Demokratik Cumhuriyet Programı ve EYMİR Kültür Vakfı Kurucu Üyesi, ODTÜ Mezunlar Derneği Üyesi, Oksijen Gazetesi yazarı ve T24 İnternet Gazetesi yorumcusudur.  

Didem Gordon, 1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, San Diego State Üniversitesinde Finans/MBA programını bitirmiştir. 2003 yılında, CFA Enstitütüsü ve Harvard Universitesi ortaklığında sunulan Yatırım Yönetimi programını tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine 1989-1992 yılları arasında Mitsui Manufacturers Bankası’nda Kurumsal bankacılık bölümünde başlayan Gordon, 1992-2016 arasında Türkiye’de bankacılık ve sermaye piyasalarının önde gelen yerli ve yabancı ortaklı banka ve yatırım kurumlarında üst düzey yönetici olarak rol almıştır. Bankacılık sektöründe, Koçbank ve Yapı Kredi Bankasında Genel Müdür Yardımcılığı, yatırım kurumlarında da Finansinvest, Koç Portföy, Yapı Kredi Portföy’de CEO, Ashmore Portföy’de CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı, Yapı Kredi Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkanı, ve Yapı Kredi Yatırım’da da Yönetim Kurulu ve Kredi Komitesi üyeliği görevlerini yürütmüştür. 30 yılı aşan kariyerinde, Türkiye’nin gelişmekte olan piyasalar arasında konumunu güçlendirecek oluşumların hayata geçirilmesine odaklanan Gordon, Kurumsal Yönetim düzenlemeleri ve Endeksi, Yatırım Profesyönellerinin Lisanslama kriterleri, Etik Kurallar ve Profesyönel Standartlar, Sürdürülebilirlik Endeksi, Finansal Okuryazarlık, Yurtiçi Tasarrufların artırılması alanlarında çeşitli komite ve think-tank’lere katkıda bulunmuştur. Bu dönemde, Borsa İstanbul’da Denetim Komitesi üyesi olarak çalışmış, TKYD’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mevzuat ve Vergi Komitesi Başkanı olarak, mevcut Sermaye Piyasası Kanunu’nun oluşumunda sektör temsilcisi olarak çalışmıştır. Türkiye Sermaye Piyasası Birliği’nde Yönetim Kurulu üyeliği ve SPL (Sermaye Piyasası Lisanslama, Sicil ve Eğitim Kuruluşu)’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmıştır. 2016 -2018 yılları arasında ABD ve İngiltere’de girişim sermayesi ve özel sermaye fonlarında Kıdemli Danışman’lık yapan Gordon, 2018 yılında gelişmekte olan pazarlardaki etki yatırımı projelerini ve teknoloji girişimlerini desteklemek için Estonya’da Phaida Ventures’ı kurmuş ve etki odaklı projelere danışmanlık ve mentörlük yapmaktadır. Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyeliğini 2023 yılından bu yana sürdürmekte ve Burçelik Bursa Çelik Döküm Sanayi A.Ş.’de (BURCE) bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. CFA Enstitütüsü ESG (Çevre, Sosyal, Kurumsal Yönetim) Yatırım Sertifikası bulunan Gordon, Sermaye Piyasaları 3. Seviye ve Türev Lisanslarına sahiptir.

İlhami Koç, Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden lisans derecesine sahiptir. İlhami Koç, yatırım bankacılığı, sermaye piyasaları, girişim sermayesi ve sigortacılık da dahil olmak üzere yönetim ve finans alanında 35 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ülkemizin önde gelen finansal kurumlarında üst düzey yönetici olarak görev yapmış; çeşitli yerel ve uluslararası kuruluşlarda gönüllü görevlerde bulunmuştur. Profesyonel kariyerine 1986 yılında Türkiye İş Bankası'nda müfettiş olarak başlayan Koç, İş Bankası'nda kurumsal finansman ve sermaye piyasalarında birçok rol üstlendikten sonra, 2001 yılında İş Girişim Sermayesi A.Ş.’nin kurucu genel müdürlüğünü üstlenmiş; sonrasında 2002-2013 yılları arasında Türkiye'nin en büyük yatırım bankacılığı kuruluşu olan İŞ Yatırım'da 11 yıl genel müdür olarak görev yapmıştır. 2013-2016 yılları arasında Türkiye İş Bankası A.Ş.’inde genel müdür yardımcılığı görevini üstlenen İlhami Koç, 2016-2019 yılları arasında Anadolu Sigorta'nın genel müdürü olarak görev yapmıştır. İş Bankası Grubu’ndan emekli olduktan sonra 2019 yılında EY Türkiye’ye partner olarak katılan Koç, halen EY bünyesinde kurumsal finansman konusunda danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Koç, kariyeri boyunca birçok halka arz, özelleştirme, şirket satın almaları ve girişim sermayesi yatırımlarını yönettiği gibi menkul kıymetlerin alım-satımı ve portföy yönetimi ile de ilgilenmiştir. Türkiye, İngiltere, Almanya ve Rusya'daki çok sayıda şirketin yönetim kurullarında üyeliklerinin yanı sıra, Türkiye'deki sermaye piyasalarının öz düzenleyici kurumu olan Türk Sermaye Piyasaları Birliği'nin 2014-2018 yılları arasında başkanı olarak görev yapmış ve bu kurumu Uluslararası Menkul Kıymetler Birliği Yönetim Kurulu'nda temsil etmiştir. Koç, Mayıs 2019'da Euromoney tarafından CEE bölgesindeki dönüşümün mimarlarından biri olarak seçilmiştir. İlhami Koç ayrıca Borsaya Kote Ortaklık Yöneticileri Derneği ve Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Yılmaz Argüden, geliştirdiği yaratıcı ve yenilikçi yönetim stratejileri ve toplumsal katkılarıyla ile dünyada en iyi tanınan Türk yönetim danışmanlığı şirketi, ARGE Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Strateji, iş mükemmelliği, kurumsallaşma ve sürdürülebilirlik konularında birçok Türk ve yabancı şirkete yönetim danışmanlığı hizmetleri vermektedir. UN Global Compact imzalayan ilk Türk şirketi olan ARGE, Avrupa Parlamentosu’nda kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle geleceği şekillendiren en iyi üç şirket arasında değerlendirilmiş ve B20 Yönetişim ve Sürdürülebilirlik Bilgi Ortağı, Avrupa Kalite Vakfı (EFQM) ve Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi (IIRC) Gelişim Ortağı seçilmiştir. Rothschild & Co yatırım bankasının Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra kariyeri boyunca çeşitli ülkelerde 70’ı aşkın şirketin yönetim kurullarında görev almıştır. Deneyimlerini Boğaziçi Üniversitesi’nde, Koç Üniversitesi’nde ve Harp Akademileri’nde strateji dersi vererek, kitapları ve köşe yazılarıyla paylaşmaktadır. Yönetim Kurulları ve Yönetişim konusundaki çalışmalarıyla dünyada tanınan, kitapları ve makaleleri birçok dilde yayınlanan ve Argüden Yönetişim Akademisi Mütevelli Heyet Başkanı olan Dr. Argüden, Business at OECD (BIAC) Yönetişim Komitesi Başkanlığı ve IFC Kurumsal Yönetişim Danışma Kurulu üyeliği gibi uluslararası görevler üstlenmiştir. Ulusal Ağlar Dünya Başkanı seçilerek dünyanın en yaygın sürdürülebilirlik platformu olan UN Global Compact Yönetim Kurulu’nda görev almıştır. KalDer Başkanlığı sırasında Ulusal Kalite Hareketini başlatmıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Özel Sektör Gönüllüler Derneği, BÜMED, TESEV, Türk-Amerikan ve Türk-Kanada İş Konseyleri gibi birçok sivil toplum kuruluşunun kuruculuğunu ve/veya liderliğini üstlenmiş ve Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı seçilmiştir. Stratejik Liderlik, Üstün Vatandaşlık, Seçkin Kariyer gibi birçok ödül sahibi olan Dr. Argüden, yaşam kalitesini yükseltme çalışmaları nedeniyle Dünya Ekonomik Forumu tarafından Geleceğin 100 Global Lideri arasına seçilmiştir.
Ortaöğrenimini Alman Lisesi’nde tamamlamış, yükseköğrenimine İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik yüksek lisans programı ile devam etmiştir. İş hayatına 1989 yılında Koç Holding Planlama Koordinatörlüğü’nde Yetiştirme Elemanı olarak başlamasının ardından Uzman, Müdür ve Koordinatörlük görevlerini üstlenmiştir. 2004-2011 arasında Koç Holding Stratejik Planlama Başkanı olarak görevine devam etmiştir. Bu dönemde topluluk şirketlerinin stratejilerinin belirlenmesinde önemli rol üstlenmiş, Koç Topluluğu ana stratejilerinin ve portföy yapısının belirlenmesini sağlamıştır. Çok önemli şirket satınalma ve satış projelerini yürütmüştür. Bunlar arasında Tüpraş, Yapı Kredi satınalmaları ile Migros, Koç Allianz, Demir Döküm, Döktaş, İzocam şirketlerinin satışları da bulunmaktadır. Nisan 2011’den Nisan 2022’ye kadar Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı olarak görev yapmıştır. Bu görevinde Koçtaş, Tat Gıda, Düzey Pazarlama, Divan, Setur, Setur Marinalar, Koç Sistem, KoçDigital, Ram ve Inventram da dahil olmak üzere toplam 12 şirketin yönetim sorumluluğunu üstlenmiştir. Tamer Haşimoğlu halen bazı Koç Topluluğu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Bu görevlerine ek olarak, TÜSİAD ve Hisar Eğitim Vakfı (HEV) Mütevelli Heyeti Üyeliği bulunmaktadır. Bir süre YASED Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği üyeliği ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir.
 
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olan Sayın Onur Altürk, mesleki kariyerine 1998 yılında Turkcell’de Finansal Kiralama ve Satınalma Uzmanı olarak başlamıştır. 2002-2005 yılları arasında Aria ve Avea’da sırasıyla Satış Pazarlama Uzmanı ve Pazarlama Etkinlik Kıdemli Uzmanı ve 2005-2015 yılları arasında Fritolay 'de Ticari Pazarlama Uzmanı, Kanal Geliştirme Müdürü, Ticari Pazarlama ve Horeca Müdürü, Satış Geliştirme ve Tanzim Teşhir Müdürü, Satış Planlama Müdürü, Bölge Satış Müdürü, Satış Operasyon, Geliştirme ve Yetkinlik Müdürü ve Satış Strateji ve Satış Denetim Kıdemli Müdürü olarak görev almıştır. Sayın Onur Altürk Anadolu Efes ailesine katılmadan önce 2015-2018 yılları arasında PepsiCo’da Geleneksel Kanal Satış Direktörü olarak görev yapmıştır. 2018-2022 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye operasyonlarının Satış Direktörlüğü pozisyonunu yürütmüştür. Sayın Onur Altürk, Ocak 2022'den Mart 2024'e kadar Efes Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Sayın Onur Altürk, 1 Mart 2024 itibarıyla Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes CEO’su olarak görevini sürdürmektedir.
 

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Gökçe Yanaşmayan, 2000-2002 yılları arasında Denetçi olarak Arthur Andersen’da, 2002-2004 yılları arasında ise Ernst & Young şirketlerinde Kıdemli Denetçi olarak görev yapmıştır. Anadolu Efes’teki kariyerine 2004 yılında Efes Kazakistan Raporlama ve Bütçeleme Müdürü olarak başlayan Sn. Yanaşmayan, 2006-2010 yılları arasında Efes Breweries International‘da Finans ve İdari İşler Müdürü, 2010-2012 yılları arasında ise Efes Kazakistan’da Finans Direktörü olarak çalışmıştır. 2012 yılından itibaren Efes Ukrayna’da Finans Direktörü olarak görev yapmış olan Sn. Yanaşmayan, Aralık 2014 - Haziran 2021 arasında Efes Moldova Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Sn. Yanaşmayan 1 Temmuz 2021 itibarıyla Anadolu Efes Grup Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Sayın Tugay Keskin, CCI’a 1993 yılında katılmış, 2007 yılına kadar Türkiye satış fonksiyonunda farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. 2007–2011 yılları arasında Türkiye Satış Direktörlüğü ve 2011–2014 yılları arasında Türkiye Ticari Direktörlüğü görevlerini yürüten Keskin, 2014–2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek Ticari Mükemmellik Direktörü olarak görev yapmıştır. 2017 - 2018 yıllarında Türkiye Genel Müdürü 2019-2020 yılında ise CCI Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü görevini yürüten Keskin, 2020-2023 tarihleri arasında CCI Operasyonlar Direktörü olarak çalışmıştır. Sayın Tugay Keskin, Mart 2023’den Mart 2024'e kadar CCI Müşteri ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak görev yapmıştır. Sayın Tugay Keskin, 1 Mart 2024 itibarıyla Efes Türkiye Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Uluhan Kumru, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine T.C. Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda Yönetici Adayı olarak başlayan Uluhan Kumru, sırasıyla T.C. Ziraat Bankası’nda Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansman Uzmanı, Akbank T.A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş, Ak Finansal Kiralama A.Ş.’de İç Kontrol Başkanı, Starbucks (Alshaya) Türkiye’de Kıdemli İç Denetim Müdürü, Sabiha Gökçen Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.’de denetim komitesine bağlı İç Denetim Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Grubumuza 2013 yılında Anadolu Grubu Denetim Başkanlığı’nda Denetim Müdürü olarak katılan Kumru, 2015-2016 yılları arasında Anadolu Efes Grup İç Denetim Müdürü, 2016-2017 yılları arasında Anadolu Grubu Denetim Başkanlığı’nda İçecek Grubu Denetim Müdürü olarak görev yapmıştır. Ocak 2018’den bu yana Anadolu Efes Grup İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır. Uluhan Kumru, Sertifikalı İç Denetçi (CIA) ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) unvanlarına sahiptir. Uluhan Kumru, 2014’ten bu yana Yönetim Kurulu üyesi olarak farklı sorumluluklar üstlendiği Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nde, halen Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda ABD merkezli The Institute of Internal Auditors (IIA) - Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nde Exam Development Committee üyesi olarak görev yapmaktadır.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Banu Artüz; kariyerine Procter & Gamble şirketi Müşteri İş Geliştirme (Satış) departmanında başlamıştır. Toplam 16 yıllık Procter & Gamble kariyerinin 8 yılını Satış departmanı içinde değişik rollerde, geri kalan 8 yılını da İnsan Kaynakları departmanında değişik sorumluluklarla tamamlamıştır. Satış departmanı içerisinde Distribütör Operasyonları, Ulusal Zincir Marketler bölümlerindeki rollerinin yanı sıra aynı dönemlerde Alışverişçi Pazarlama Müdürü, Kadın Bakım Kategorisi ve Ağız Bakım Kategorisi Satış ve Pazarlama Müdürü görevlerini de üstlenmiştir. İnsan Kaynakları departmanında Türkiye, Kazakistan ve Rusya pazarlarında çalışmış ve İK İş ortaklığı, Maaş ve Yan Haklar, Çalışan İlişkileri, Satış Yetkinlikleri gibi birçok farklı İK alanında görev üstlenmiştir. 2007-2009 yılları arasında Kazakistan Almatı’da ikamet edip Orta Asya Cumhuriyetleri Yetenek Yönetimi Müdürlüğü ve 2010-2013 yılları arasında Moskova’da ikamet edip Rusya, Belarus Ukrayna ve Orta Asya Cumhuriyetleri Yetenek Yönetimi görevlerinde bulunmuştur. Mart 2014 tarihinde Anadolu Grubu’nda Yetenek Yönetiminden sorumlu Koordinatör Yardımcısı olarak görevine başlayan Artüz, 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren Efes Bira Grubu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

1995 yılında Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olan Sayın Savaş Öztürk, 1997-2005 yılları arasında sırasıyla Anadolu Efes Türkiye Ankara Bira Fabrikasında Merkez Depo Memuru ve Satın Alma Memuru, daha sonra Anadolu Efes Türkiye Lojistik Yöneticisi olarak görev almıştır. 2005 yılında Anadolu Efes Türkiye Lojistik Hizmetleri Müdürü olarak atanmıştır. Daha sonra 2006-2012 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye İzmir Fabrikası'nda Lojistik Hizmetleri Müdürü, 2012-2014 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye Lojistik Destek Müdürü olarak görev yapmıştır. 2014-2019 yılları arasında Anadolu Efes Kazakistan Lojistik Direktörü ve Anadolu Efes Kazakistan Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yapmıştır. Ocak 2020 tarihinden beri Anadolu Efes Türkiye Planlama ve Lojistik Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Daniel Barbulescu, 2000 yılında Babeş-Bolyai Üniversitesi Gıda Ürünleri Ekonomisi’nden mezun olmuş ve aynı üniversiteden Tarımsal İşletme alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Kariyerine 2004 yılında Unilever Güney Orta Avrupa’da (USCE) Marka Müdürü olarak başlayan Barbulescu, 2005-2008 yılları arasında Unilever Polonya’da Orta Doğu Avrupa Marka Geliştirme Müdürü ve Avrupa Marka Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. 2007 yılından bu yana USCE’de Kategori Müdürü ve Pazarlama Müdürü olarak görev alan Barbulescu, Mayıs 2013’te Efes Moldova’da Pazarlama Direktörü olarak grubumuza katılmıştır. Ocak 2016 - Nisan 2017 tarihleri arasında Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörlüğü’nde Uluslararası Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapan Daniel Barbulescu, Mayıs 2017’de Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörlüğü’nde Pazar Geliştirme Direktörü Vekili, Ekim 2017’de Pazar Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır.

Melis Alkan Bölükbaşı 2007 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ekonomi Hukuku bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Bölükbaşı 2007-2014 yılları arasında Aksu Savaş Çalışkan Avukatlık Ortaklığı’nda sırasıyla Avukat ve Kıdemli Avukat olarak çalışmış; daha sonra 2014-2018 yılları arasında Polat Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş’de Hukuk Müşaviri görevini üstlenmiştir. 2019 yılında Anadolu Efes’te Grup Hukuk İşleri Müdürü olarak atanan Bölükbaşı, 2022-2023 yılları arasında Efes Türkiye’de Hukuk İşleri Müdürü olarak görev yapmıştır. Bölükbaşı, 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla Anadolu Efes Grup Hukuk İşleri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

1993 yılında Bilkent Üniversitesi’nden mezun olan Murat Özkan, kariyerine Arçelik’te sistem analisti olarak başlamıştır. Arçelik’te 3 yıl mühendis olarak çalıştıktan sonra kariyerinde önemli bir değişiklik yaparak Philips Morris’e katıldı ve 17 yıl boyunca çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Bu süre zarfında, dünya çapında birçok projeyi başarıyla teslim etmiş, yönetmiş ve operasyonunu yapmıştır. Daha sonra Ülker CIO göreviyle katılan Özkan, bu sorumluluğa ek olarak 2017 yılından itibaren Yıldız Holding ve Pladis şirketinde İş Çözümleri Bölümünden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Nisan 2019 tarihinden itibaren Anadolu Efes’ de Grup Bilgi ve Dijital Çözümler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan Sn. Selda Susal Saatçi, Anadolu Efes ailesine katılmadan önce 1995-1996 yılları arasında Turkcell’de İletişim ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı ve 1996-2001 yılları arasında Telsim’de sırasıyla Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Uzmanı ve Halkla İlişkiler Müdürü, 2001-2009 yılları arasında da DHL Wordwide Express’de sırasıyla Halkla İlişkiler Müdürü, Kurumsal İletişim Müdürü, Akdeniz ve Kuzey Afrika Bölge Kurumsal İletişim Müdürü ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapmıştır. Saatçi 2009-2015 yılları arasında Philip Morris’de Kurumsal İletişim Müdürü, 2015-2019 yıları arasında askbmm Danışmanlık’ta Stratejik İletişim Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda LiveGlobalEatLocal’de/ YeatUp’ta Kurucu olarak görev almıştır. Kasım 2019’dan beri Türkiye’de Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak görev yapmakta olan Saatçi, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak atanmıştır. Bira ve Malt Üreticileri Derneği Başkanı sorumluluğunu üstlenen Saatçi aynı zamanda Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Denetim Kurulu üyesidir.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Sn. Serim Yıldırım, kariyerine 1996 yılında Evyap’ta Ürün Yöneticisi olarak başlamış, 1997 yılında Efes Bira Grubu’na katılmıştır. 1997-1998 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye’de Araştırma Yöneticisi, 1998-2001 yılları arasında Marmara Bira Ürün Yöneticisi, 2001-2006 yılları arasında Efes Pazarlama Müdürü ve 2006-2008 yılları arasında Efes Bira Grubu’nda Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır. Yıldırım 2008-2016 yılları arasında British American Tobacco’da sırasıyla Türkiye Strateji, Planlama ve İçgörü Direktörü, Türkiye Pazarlama Direktörü ve sonrasında BAT Londra Merkez ofisinde EEMEA Dunhill Marka Direktörü olarak görev yapmıştır. Sonrasında 2016-2017 yılları arasında Pozitif Entertainment’da Pazarlama Direktörü olarak görev yaptıktan sonra Yıldırım 2018 yılında tekrar Anadolu Efes’e katılarak Türkiye Pazarlama Direktörü görevini üstlenmiştir. Yıldırım, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Grup Strateji, İçgörü ve İnovasyon Direktörü olarak atanmıştır.

Dmitry Shpakov, National Technical University’den 1996 yılında mezun olduktan sonra INSEAD Business School’dan Uluslararası Yönetim dalında MBA derecesi almıştır. Ardından 2007 yılında InterRegional Academy of Personnel Management’da Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş, 2008 yılında da International Management Institute’u (Kiev, Ukrayna) tamamlamıştır. AB InBev kariyerine 1998 yılında Kiev’de satış temsilcisi olarak başlayan Shpakov, 2001 yılında önce Müşteri Yöneticisi, 2002 yılında Dağıtım Müdürü, ardından Bölge Satış Müdürü olarak atanmıştır. 2007 yılında AB InBev Ukrayna Ülke Satış Direktörü olarak atanmış, gayretleri neticesinde AB InBev 1 numara olmuştur. 2014 yılında AB InBev Ukrayna’nın CEO’su ve 2015 yılında BU East CEO’su (Rusya ve Ukrayna) olarak görev yapan Shpakov, Mart 2018 itibarıyla AB InBev Efes CEO’su olarak atanmıştır.

Ümit Ömer Öğün, Yıldız Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel kariyerine 1992 yılında Anadolu Grubu’nda Çelik Motor’da Servis Temsilcisi olarak başlayan Öğün; daha sonra yine aynı şirkette Satış Sonrası Yöneticiliği görevini üstlenmiştir. 1998-1999 yılları arasında Coca-Cola Rusya (Rostov) operasyonlarında Planlama ve Lojistik Müdürü olarak görev yapan Öğün, 2000 yılında Efes Rusya Rostov Fabrikası Operasyon Müdürü olarak atanmış ve bu görevi 2006 yılına kadar sürdürmüş, Kasım 2007’de Anadolu Efes Bira Grubu’nda Özbekistan ülke pazarı Çalışma Grubu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2006 yılında Efes Rusya Operasyon Direktörü olarak atanan Öğün sonrasında Mayıs 2008’den Mart 2012’ye kadar Efes Kazakistan Genel Müdürü olarak görev almıştır. Mart 2012’de Efes Ukrayna Genel Müdürü olarak atanan Öğün, Haziran 2015’ten Ağustos 2018’e kadar bu görevinin yanı sıra Efes Kazakistan Genel Müdürü görevini de yürütmüştür. Öğün, Ağustos 2018’den Şubat 2023'e kadar Orta Asya Cumhuriyetleri ve Azerbaycan Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2023 yılında Özel Projelerden Sorumlu Genel Müdür olarak görev alan Öğün, 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla Rusya Operasyonları Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ertan Kurt, 1997 yılında aynı üniversitede İşletme yüksek lisans derslerini tamamlamıştır. 1994-2000 yılları arasında Procter&Gamble Türkiye şirketinde satış departmanında çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. 2001-2005 yılları arasında Reckitt Benckiser Türkiye’de sırasıyla Ticari Pazarlama Müdürü, İç Anadolu Bölge Müdürü, Ticari ve Alışverişçi Pazarlama Kıdemli Müdürü; 2005- 2009 yılları arasında Reckitt Benckiser Slovenya’da Ülke Müdürü; 2009-2012 yılları arasında Reckitt Benckiser Global Merkez İngiltere’de Global Ticari ve Alışverişçi Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır. 2012-2016 arasında Nestlé Waters Türkiye’de Satış Direktörü, 2016-2017 yılları arasında Brisa Bridgestone Sabancı’da Uluslararası Pazarlar Direktörü ve 2018-2020 yılları arasında Şişecam’da Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Ertan Kurt, Şubat 2020'den Şubat 2023'e kadar Efes Gürcistan Müdürü olarak görev yapmıştır. Ertan Kurt, 1 Şubat 2023 itibarıyla Efes Kazakistan Genel Müdürü olarak atanmıştır.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olan Sayın Veli Dinçel, 2019 yılında IESE Business School Yönetici Programını tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine Gillette'de Yönetici Adayı olarak başlamış olup, sırasıyla Saha Satış Şefi, Key Account Müşteri Yöneticisi ve Ticari Pazarlama Müdürü ve Ulusal Ticaret Müdürü olarak görev almıştır. Daha sonra 2006-2013 yılları arasında Reckitt Benckiser'de (Ev ve Sağlık Hizmetleri) Geleneksel Kanal Müdürü, Ulusal Key Account Müdürü, Baltics & Kaliningrad Ülke Müdürü olarak çalışmıştır. 2013-2023 yılları arasında Henkel'de (Çamaşır ve Ev Bakımı) sırasıyla Türkiye Satış Direktörü, Adrian Bölgesi Genel Müdürü ve Polonya Genel Müdürü olarak görev almıştır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden 2003 yılında mezun olan Alphan Akpeçe, kariyerine 2005 yılında Anadolu Efes Türkiye Pazarlama Direktörlüğü’nde başlamıştır. 2005–2014 yılları arasında Pazarlama Temsilcisi, Ürün Yöneticisi (Efes Dark & Efes Xtra), Ürün Yöneticisi (Efes Pilsen), İletişim Yöneticisi görevlerini yaptıktan sonra Efes Pilsen Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır. 2014–2015 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye Pazarlama Direktörlüğü’nde Kanal Geliştirme Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Anadolu Efes Türkiye Satış Direktörlüğü’ne geçiş yapmıştır. 2015–2018 yılları arasında Mağaza İçi Pazarlama ve Özel Müşteriler Geliştirme Müdürlüğü ve Ticari Pazarlama Müdürlüğü görevlerini yaptıktan sonra Mayıs 2018 - Haziran 2021 arasında Efes Gürcistan Ticari Direktörü olarak görev yapmıştır. Sayın Akpeçe, 1 Temmuz 2021 itibarıyla Efes Moldova Genel Müdürü olarak atanmıştır.
 
Sn. Karim Yahi The Coca-Cola Company'de (TCCC) farklı coğrafyalarda çeşitli pozisyonlarda yaklaşık 18 yıl görev almıştır. Sn. Karim Yahi, Fransa, Türkiye, Almanya, Latin Amerika ve ABD'yi kapsayan farklı ülkelerde strateji, iş geliştirme, finans, birleşme ve satın almalar gibi farklı alanlarda artan yönetim sorumlulukları üstlenmiş, TCCC bağlı ortaklığı olan gıda şirketi Fairlife LLC'de Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev yapmıştır. 1 Mart 2023 tarihinde CCI’da İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanan Sn. Yahi, 1 Eylül 2023 itibariyle CCI’da CEO’luk görevini devralmıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kerem Kerimoğlu, CCI'a katılmadan önce Denizli Cam'da AR-GE Mühendisi olarak çalışmıştır. 1993 yılında CCI'a katıldığından bu yana Ankara Fabrikası'nda Bakım Şefliği, Üretim Müdürlüğü ve Operasyon Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Kerimoğlu, 2003-2006 yılları arasında Ankara ve Bursa fabrikalarında Operasyon Müdürü olarak görev yapmıştır. 2006-2015 yılları arasında Türkiye Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevinin ardından, 2015-2017 yılları arasında CCI Türkmenistan Genel Müdürlüğü ve 2017-2019 yılları arasında CCI Irak Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2020 yılında CCI Tedarik Zinciri Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlenen Kerem Kerimoğlu, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ahmet Öztürk, Anadolu Grubu’na 1995 yılında katılmıştır. Mali İşler Başkanlığında Mali Kontrol Uzman Yardımcısı olarak başladığı kariyerine grubun diğer şirketlerinde çeşitli görev ve sorumluluklarla devam etmiştir. 1999-2007 arasında sırasıyla Coca-Cola Türkmenistan, Coca-Cola Azerbaycan, Efes Ukrayna ve Efes Sırbistan operasyonlarında CFO olarak çalışan Öztürk, Temmuz 2007’de Anadolu Efes’in yurtdışı bira operasyonlarını yöneten Efes Breweries International’da İç Denetçi görevini üstlenmiştir. Ocak 2011’de Anadolu Efes İç Denetim Direktörü olarak atanan Öztürk, Ocak 2018’den beri Coca-Cola İçecek İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Kariyerinin ilk yıllarında Aras Kargo ve Turkcell’de bilişim teknolojileri alanında çeşitli roller üstlenmiş olan Sn. Aslı Kamiloğlu, kariyerini GE Healthcare’de Afrika, Orta Doğu, Türkiye ve Rusya’nın da dahil olduğu 80’den fazla ülkenin Ticari Dijital Teknoloji lideri olarak sürdürdü. Aslı Kamiloğlu, GE Healthcare ve GE Digital şirketlerinde dijital ve teknoloji alanında çeşitli global yöneticilik görevleri ile kariyerine devam etti. 2019 yılından bu yana CCI’ın faaliyet gösterdiği coğrafyalarda dijital ürünler stratejisi geliştirilmesi ve uygulanması, ticari dijital teknolojiler dönüşüm projelerinin icrası ve CCI B2B platformunun geliştirilmesi konularına liderlik etmiştir. Sn. Aslı Kamiloğlu, Galatasaray Lisesi mezunu olup, Joseph Fourier Üniversitesi Elektrik Elektronik Lisans ve Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.

Erdi Kurşunoğlu, 2021 yılında CCI bünyesine dahil olmuş olup Pakistan operasyonu ‘Coca-Cola Beverages Pakistan’ın Finans Direktörü olarak çalışmakta idi. CCI'a katılmadan önce Walmart Afrika'da CFO olarak görev yaptı ve bundan önce de, Ericsson'da Sahra Altı Afrika ve Orta Doğu dahil olmak üzere farklı bölgelerde CFO olarak çalıştı. Sayın Kurşunoğlu ayrıca Ericsson'dayken Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak da faaliyet gösterdi. Sayın Kurşunoğlu, Londra Imperial College Üniversitesi'nden MBA derecesine, İstanbul Üniversitesi'nden Uluslararası İşletme alanında Yüksek Lisans Diplomasına ve Boğaziçi Üniversitesi'nden Kimya Mühendisliği alanında Lisans derecesine sahiptir. 25 yıllık profesyonel kariyerinde Sn. Kurşunoğlu, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren pek çok uluslararası şirketin üst düzey pozisyonlarında görev yapmış olup güçlü küresel finans deneyimini CCI’a getirmektedir.

2007 yılından bu yana Coca-Cola İçecek Hukuk Baş Müşavirliği görevini yürüten Av. R. Ertuğrul Onur, 2013 yılında CCI Etik ve Uygunluk Programını hayata geçirmiş ve 2013-2016 yılları arasında CCI Etik ve Uygunluk Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Hâlihazırda Hukuk Baş Müşavirliği görevine ek olarak Etik ve Uygunluk Komitesi Başkanlığı görevini icra etmektedir. Coca-Cola İçecek’teki görevinden önce, Pfizer’ın hukuk departmanını kurmuş ve yönetmiştir. Pfizer Türkiye bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Direktörü olarak görev yapan Av. Onur aynı zamanda uygunluk programlarını gerçekleştirmiştir. 29 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Av. Onur, 1995 ve 2000 yılları arasında Mobil Oil Türk A.Ş. ve BP Petrolleri Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmiş; BP Türkiye Çalışanlar Temsilcisi, BP Avrupa Çalışan Konseyi Üyesi ve BP Avrupa Çalışanlar Konseyi Bağlantı Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. Ertuğrul Onur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1988’de mezun olup Konya Barosunda yaptığı avukatlık stajının ardından aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. Av. Onur İstanbul Barosu üyesidir.

Burçun İmir, 1 Eylül 2023 itibarıyla Coca-Cola İçecek Kurumsal İlişkiler ve Sürdürülebilirlik İcra Kurulu Üyesi pozisyonuna atanmıştır. İmir, 2023-2021 tarihleri arasında Coca-Cola İçecek’te Kurumsal İletişim, Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Lideri olarak görev yapmıştır. Coca-Cola İçecek’e katılmadan önce, 2021-2019 arasında, kurduğu danışmanlık şirketinde Sürdürülebilirlik, İletişim, Marka ve Yönetim Danışmanlığı hizmeti vermenin yanı sıra İmir, DasDas’ın Genel Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. 2019-2016 yıllarında Allianz Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü, 2016-2013 yılları arasında Aras Kargo’da İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2013-2008 yılları arasında ise Turkcell’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapmıştır. Burçun İmir, 2008-1995 yılları arasında ise Habertürk TV, TV24, Doğan Haber Ajansı (DHA), CNNTÜRK, CNN International, Alman Haber Ajansı (DPA) ve Turkish Daily News gibi çeşitli medya kuruluşlarında üst düzey yöneticilik, Orta Doğu Temsilciliği ve muhabirlik görevleri üstlenmiştir. İmir, lisans eğitimini 1998 yılında Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır.

Melis Tunaveli, 15 Eylül 2023 itibarıyla Coca-Cola İçecek İnsan Kaynakları İcra Kurulu Üyesi pozisyonuna atanmıştır. Kariyerine 1999 yılında Roche Pharmaceuticals şirketinde başlayan Tunaveli, 2004 yılına kadar İnsan Kaynakları’nın farklı disiplinlerinde artan sorumluluklar üstlenmiştir. 2004 ile 2012 yılları arasında Mondelez Kraft Foods şirketinde Ücret ve Yan Haklar, Organizasyonel Gelişim, Yetenek Yönetimi ve Ticari Fonksiyonlar İK İş Ortağı Müdürü görevlerini yürütmüştür. Coca-Cola İçecek’e katılmadan önce Philip Morris şirketinde öncelikle Türkiye Yönetim ve Organizasyonel Gelişim Müdürü; ardından Doğu Avrupa, Ortadoğu & Afrika Yönetim ve Organizasyonel Gelişim müdürü pozisyonlarında yer almıştır. 2018 yılında Coca-Cola İçecek’e Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak katılan Tunaveli lisans eğitimini Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamıştır.

Ahmet Kürşad Ertin, Kazakistan Genel Müdürü olarak görevini başarıyla tamamladıktan sonra Pakistan'a Genel Müdür olarak atandı. Ertin, son 20 yıldır CCI'ın bir parçası olup CCI vizyonuna derin bir liderlik yaklaşımı ve iş bağlılığı göstermiştir. Ahmet Kürşad Ertin, 1 Ocak 2019 tarihinde CCI Pakistan'ın Genel Müdürü olarak atanmıştır. Ertin, 1998 yılında müşteri ve ticari operasyonlar bölümünde CCI'a katılmış ve Azerbaycan'ın Genel Müdürü olarak atanıp Bakü'ye gittiği 2009 yılına kadar çeşitli rollerde görev almıştır. 2010 yılında Türkiye'ye dönen Ertin, CCI Türkiye Geleneksel ve Dağıtım Kanalı Satış Direktörü olarak görev almış; ardından 2014 yılında Türkiye Satış Direktörü olarak atanmıştır. 2015 yılında ise CCI Kazakistan'ın Genel Müdürü olarak Almatı'ya taşınmıştır. Toplamda 25 yıllık deneyime sahip Ertin, Ankara Hacettepe Üniversitesi'nden Ekonomi lisans derecesine sahiptir.

18 Temmuz 1970 tarihinde Balıkesir'de doğan Erdinç Güzel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Kariyerine 1999 yılında Nestle'de Bölge Satış Koordinatörü olarak başlayan Güzel, hızla çeşitli görevlere yükselmiş ve liderlik yeteneklerini, Kilit Müşteri Operasyonları Müdürü ve Batı Türkiye Satış Merkezi Müdürü gibi sorumlulukları üstlenerek sergilemiştir. CCI Ailesi'ne 2009 yılında CCI Azerbaycan'ın Müşteri ve Ticari Operasyonlar Müdürü olarak katılan Güzel, 2013 yılında CCI Kırgızistan'da Müşteri ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak atanmıştır. Ocak 2014'te CCI Kırgızistan'ın Genel Müdürü olarak terfi etmiştir. 2016 yılında CCI Azerbaycan'ın Genel Müdürü olarak kariyerine devam eden Güzel, 2019'da ise CCI Kazakistan'ın Genel Müdürü olarak atanmıştır. Şubat 2023'te, Orta Asya ve Kafkasya Ülkeleri'ne Bölge Direktörü olarak atanmıştır. Yeni görevinde Güzel, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Turkmenistan ve Azerbaycan'daki şirket işlerini yönetme sorumluluğuna sahiptir.

Hasan Ellialtı, 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren Bölge Direktörü olarak atanmıştır. CCI’a 1997 yılında katılan Ellialtı, 2015 yılına kadar Türkiye satış fonksiyonunda farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. 2015–2019 yılları arasında Türkiye Satış Direktörlüğü ve 2019–2020 yılları arasında Coca Cola İçecek Azerbaycan Genel Müdürü görevini yürütmüştür. 2020 – 2023 yıllarında Türkiye Genel Müdürü rolüne atanan Ellialtı, 2023’ten bu yana Bölge Direktörü görevini sürdürmektedir. Ellialtı, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuş, New South Wales Üniversitesi, Sidney İşletme sertifika programını tamamlamıştır.