Meşrubat Grubu

 
Sn. Karim Yahi The Coca-Cola Company'de (TCCC) farklı coğrafyalarda çeşitli pozisyonlarda yaklaşık 18 yıl görev almıştır. Sn. Karim Yahi, Fransa, Türkiye, Almanya, Latin Amerika ve ABD'yi kapsayan farklı ülkelerde strateji, iş geliştirme, finans, birleşme ve satın almalar gibi farklı alanlarda artan yönetim sorumlulukları üstlenmiş, TCCC bağlı ortaklığı olan gıda şirketi Fairlife LLC'de Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev yapmıştır. 1 Mart 2023 tarihinde CCI’da İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanan Sn. Yahi, 1 Eylül 2023 itibariyle CCI’da CEO’luk görevini devralmıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kerem Kerimoğlu, CCI'a katılmadan önce Denizli Cam'da AR-GE Mühendisi olarak çalışmıştır. 1993 yılında CCI'a katıldığından bu yana Ankara Fabrikası'nda Bakım Şefliği, Üretim Müdürlüğü ve Operasyon Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Kerimoğlu, 2003-2006 yılları arasında Ankara ve Bursa fabrikalarında Operasyon Müdürü olarak görev yapmıştır. 2006-2015 yılları arasında Türkiye Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevinin ardından, 2015-2017 yılları arasında CCI Türkmenistan Genel Müdürlüğü ve 2017-2019 yılları arasında CCI Irak Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2020 yılında CCI Tedarik Zinciri Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlenen Kerem Kerimoğlu, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ahmet Öztürk, Anadolu Grubu’na 1995 yılında katılmıştır. Mali İşler Başkanlığında Mali Kontrol Uzman Yardımcısı olarak başladığı kariyerine grubun diğer şirketlerinde çeşitli görev ve sorumluluklarla devam etmiştir. 1999-2007 arasında sırasıyla Coca-Cola Türkmenistan, Coca-Cola Azerbaycan, Efes Ukrayna ve Efes Sırbistan operasyonlarında CFO olarak çalışan Öztürk, Temmuz 2007’de Anadolu Efes’in yurtdışı bira operasyonlarını yöneten Efes Breweries International’da İç Denetçi görevini üstlenmiştir. Ocak 2011’de Anadolu Efes İç Denetim Direktörü olarak atanan Öztürk, Ocak 2018’den beri Coca-Cola İçecek İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Kariyerinin ilk yıllarında Aras Kargo ve Turkcell’de bilişim teknolojileri alanında çeşitli roller üstlenmiş olan Sn. Aslı Kamiloğlu, kariyerini GE Healthcare’de Afrika, Orta Doğu, Türkiye ve Rusya’nın da dahil olduğu 80’den fazla ülkenin Ticari Dijital Teknoloji lideri olarak sürdürdü. Aslı Kamiloğlu, GE Healthcare ve GE Digital şirketlerinde dijital ve teknoloji alanında çeşitli global yöneticilik görevleri ile kariyerine devam etti. 2019 yılından bu yana CCI’ın faaliyet gösterdiği coğrafyalarda dijital ürünler stratejisi geliştirilmesi ve uygulanması, ticari dijital teknolojiler dönüşüm projelerinin icrası ve CCI B2B platformunun geliştirilmesi konularına liderlik etmiştir. Sn. Aslı Kamiloğlu, Galatasaray Lisesi mezunu olup, Joseph Fourier Üniversitesi Elektrik Elektronik Lisans ve Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.

Erdi Kurşunoğlu, 2021 yılında CCI bünyesine dahil olmuş olup Pakistan operasyonu ‘Coca-Cola Beverages Pakistan’ın Finans Direktörü olarak çalışmakta idi. CCI'a katılmadan önce Walmart Afrika'da CFO olarak görev yaptı ve bundan önce de, Ericsson'da Sahra Altı Afrika ve Orta Doğu dahil olmak üzere farklı bölgelerde CFO olarak çalıştı. Sayın Kurşunoğlu ayrıca Ericsson'dayken Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak da faaliyet gösterdi. Sayın Kurşunoğlu, Londra Imperial College Üniversitesi'nden MBA derecesine, İstanbul Üniversitesi'nden Uluslararası İşletme alanında Yüksek Lisans Diplomasına ve Boğaziçi Üniversitesi'nden Kimya Mühendisliği alanında Lisans derecesine sahiptir. 25 yıllık profesyonel kariyerinde Sn. Kurşunoğlu, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren pek çok uluslararası şirketin üst düzey pozisyonlarında görev yapmış olup güçlü küresel finans deneyimini CCI’a getirmektedir.

2007 yılından bu yana Coca-Cola İçecek Hukuk Baş Müşavirliği görevini yürüten Av. R. Ertuğrul Onur, 2013 yılında CCI Etik ve Uygunluk Programını hayata geçirmiş ve 2013-2016 yılları arasında CCI Etik ve Uygunluk Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Hâlihazırda Hukuk Baş Müşavirliği görevine ek olarak Etik ve Uygunluk Komitesi Başkanlığı görevini icra etmektedir. Coca-Cola İçecek’teki görevinden önce, Pfizer’ın hukuk departmanını kurmuş ve yönetmiştir. Pfizer Türkiye bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Direktörü olarak görev yapan Av. Onur aynı zamanda uygunluk programlarını gerçekleştirmiştir. 29 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Av. Onur, 1995 ve 2000 yılları arasında Mobil Oil Türk A.Ş. ve BP Petrolleri Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmiş; BP Türkiye Çalışanlar Temsilcisi, BP Avrupa Çalışan Konseyi Üyesi ve BP Avrupa Çalışanlar Konseyi Bağlantı Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. Ertuğrul Onur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1988’de mezun olup Konya Barosunda yaptığı avukatlık stajının ardından aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. Av. Onur İstanbul Barosu üyesidir.

Burçun İmir, 1 Eylül 2023 itibarıyla Coca-Cola İçecek Kurumsal İlişkiler ve Sürdürülebilirlik İcra Kurulu Üyesi pozisyonuna atanmıştır. İmir, 2023-2021 tarihleri arasında Coca-Cola İçecek’te Kurumsal İletişim, Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Lideri olarak görev yapmıştır. Coca-Cola İçecek’e katılmadan önce, 2021-2019 arasında, kurduğu danışmanlık şirketinde Sürdürülebilirlik, İletişim, Marka ve Yönetim Danışmanlığı hizmeti vermenin yanı sıra İmir, DasDas’ın Genel Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. 2019-2016 yıllarında Allianz Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü, 2016-2013 yılları arasında Aras Kargo’da İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2013-2008 yılları arasında ise Turkcell’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapmıştır. Burçun İmir, 2008-1995 yılları arasında ise Habertürk TV, TV24, Doğan Haber Ajansı (DHA), CNNTÜRK, CNN International, Alman Haber Ajansı (DPA) ve Turkish Daily News gibi çeşitli medya kuruluşlarında üst düzey yöneticilik, Orta Doğu Temsilciliği ve muhabirlik görevleri üstlenmiştir. İmir, lisans eğitimini 1998 yılında Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır.

Melis Tunaveli, 15 Eylül 2023 itibarıyla Coca-Cola İçecek İnsan Kaynakları İcra Kurulu Üyesi pozisyonuna atanmıştır. Kariyerine 1999 yılında Roche Pharmaceuticals şirketinde başlayan Tunaveli, 2004 yılına kadar İnsan Kaynakları’nın farklı disiplinlerinde artan sorumluluklar üstlenmiştir. 2004 ile 2012 yılları arasında Mondelez Kraft Foods şirketinde Ücret ve Yan Haklar, Organizasyonel Gelişim, Yetenek Yönetimi ve Ticari Fonksiyonlar İK İş Ortağı Müdürü görevlerini yürütmüştür. Coca-Cola İçecek’e katılmadan önce Philip Morris şirketinde öncelikle Türkiye Yönetim ve Organizasyonel Gelişim Müdürü; ardından Doğu Avrupa, Ortadoğu & Afrika Yönetim ve Organizasyonel Gelişim müdürü pozisyonlarında yer almıştır. 2018 yılında Coca-Cola İçecek’e Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak katılan Tunaveli lisans eğitimini Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamıştır.

Ahmet Kürşad Ertin, Kazakistan Genel Müdürü olarak görevini başarıyla tamamladıktan sonra Pakistan'a Genel Müdür olarak atandı. Ertin, son 20 yıldır CCI'ın bir parçası olup CCI vizyonuna derin bir liderlik yaklaşımı ve iş bağlılığı göstermiştir. Ahmet Kürşad Ertin, 1 Ocak 2019 tarihinde CCI Pakistan'ın Genel Müdürü olarak atanmıştır. Ertin, 1998 yılında müşteri ve ticari operasyonlar bölümünde CCI'a katılmış ve Azerbaycan'ın Genel Müdürü olarak atanıp Bakü'ye gittiği 2009 yılına kadar çeşitli rollerde görev almıştır. 2010 yılında Türkiye'ye dönen Ertin, CCI Türkiye Geleneksel ve Dağıtım Kanalı Satış Direktörü olarak görev almış; ardından 2014 yılında Türkiye Satış Direktörü olarak atanmıştır. 2015 yılında ise CCI Kazakistan'ın Genel Müdürü olarak Almatı'ya taşınmıştır. Toplamda 25 yıllık deneyime sahip Ertin, Ankara Hacettepe Üniversitesi'nden Ekonomi lisans derecesine sahiptir.

18 Temmuz 1970 tarihinde Balıkesir'de doğan Erdinç Güzel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Kariyerine 1999 yılında Nestle'de Bölge Satış Koordinatörü olarak başlayan Güzel, hızla çeşitli görevlere yükselmiş ve liderlik yeteneklerini, Kilit Müşteri Operasyonları Müdürü ve Batı Türkiye Satış Merkezi Müdürü gibi sorumlulukları üstlenerek sergilemiştir. CCI Ailesi'ne 2009 yılında CCI Azerbaycan'ın Müşteri ve Ticari Operasyonlar Müdürü olarak katılan Güzel, 2013 yılında CCI Kırgızistan'da Müşteri ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak atanmıştır. Ocak 2014'te CCI Kırgızistan'ın Genel Müdürü olarak terfi etmiştir. 2016 yılında CCI Azerbaycan'ın Genel Müdürü olarak kariyerine devam eden Güzel, 2019'da ise CCI Kazakistan'ın Genel Müdürü olarak atanmıştır. Şubat 2023'te, Orta Asya ve Kafkasya Ülkeleri'ne Bölge Direktörü olarak atanmıştır. Yeni görevinde Güzel, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Turkmenistan ve Azerbaycan'daki şirket işlerini yönetme sorumluluğuna sahiptir.

Hasan Ellialtı, 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren Bölge Direktörü olarak atanmıştır. CCI’a 1997 yılında katılan Ellialtı, 2015 yılına kadar Türkiye satış fonksiyonunda farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. 2015–2019 yılları arasında Türkiye Satış Direktörlüğü ve 2019–2020 yılları arasında Coca Cola İçecek Azerbaycan Genel Müdürü görevini yürütmüştür. 2020 – 2023 yıllarında Türkiye Genel Müdürü rolüne atanan Ellialtı, 2023’ten bu yana Bölge Direktörü görevini sürdürmektedir. Ellialtı, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuş, New South Wales Üniversitesi, Sidney İşletme sertifika programını tamamlamıştır.