Meşrubat Grubu

 
American River College’da uluslararası işletme ve bilgisayar eğitimi alan Burak Başarır, California State University of Sacramento’da işletme öğrenimi görmüştür. Başarır, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. 1998 yılında Coca-Cola İçecek’e (CCI) katılan Başarır, artan yönetim sorumlulukları ile finans ve satış departmanlarında farklı roller üstlenmiştir. 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi eden Başarır, CCI’ın halka arzında kilit rol oynayarak CCI-Efes Invest finansal birleşmesine liderlik etmiştir. Burak Başarır, 2010-2013 yılları arasında Türkiye Bölge Başkanı olarak CCI’ın satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetmiş ve 1 Ocak 2014 tarihi itibarıyla CEO pozisyonuna atanmıştır. Başarır, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye ABD İş Konseyi (TAİK) üyesidir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kerem Kerimoğlu, CCI'a katılmadan önce Denizli Cam'da AR-GE Mühendisi olarak çalışmıştır. 1993 yılında CCI'a katıldığından bu yana Ankara Fabrikası'nda Bakım Şefliği, Üretim Müdürlüğü ve Operasyon Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Kerimoğlu, 2003-2006 yılları arasında Ankara ve Bursa fabrikalarında Operasyon Müdürü olarak görev yapmıştır. 2006-2015 yılları arasında Türkiye Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevinin ardından, 2015-2017 yılları arasında CCI Türkmenistan Genel Müdürlüğü ve 2017-2019 yılları arasında CCI Irak Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2020 yılında CCI Tedarik Zinciri Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlenen Kerem Kerimoğlu, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Grup Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ahmet Öztürk, Anadolu Grubu’na 1995 yılında katılmıştır. Mali İşler Başkanlığında Mali Kontrol Uzman Yardımcısı olarak başladığı kariyerine grubun diğer şirketlerinde çeşitli görev ve sorumluluklarla devam etmiştir. 1999-2007 arasında sırasıyla Coca-Cola Türkmenistan, Coca-Cola Azerbaycan, Efes Ukrayna ve Efes Sırbistan operasyonlarında CFO olarak çalışan Öztürk, Temmuz 2007’de Anadolu Efes’in yurtdışı bira operasyonlarını yöneten Efes Breweries International’da İç Denetçi görevini üstlenmiştir. Ocak 2011’de Anadolu Efes İç Denetim Direktörü olarak atanan Öztürk, Ocak 2018’den beri Coca-Cola İçecek İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Kariyerinin ilk yıllarında Aras Kargo ve Turkcell’de bilişim teknolojileri alanında çeşitli roller üstlenmiş olan Sn. Aslı Kamiloğlu, kariyerini GE Healthcare’de Afrika, Orta Doğu, Türkiye ve Rusya’nın da dahil olduğu 80’den fazla ülkenin Ticari Dijital Teknoloji lideri olarak sürdürdü. Aslı Kamiloğlu, GE Healthcare ve GE Digital şirketlerinde dijital ve teknoloji alanında çeşitli global yöneticilik görevleri ile kariyerine devam etti. 2019 yılından bu yana CCI’ın faaliyet gösterdiği coğrafyalarda dijital ürünler stratejisi geliştirilmesi ve uygulanması, ticari dijital teknolojiler dönüşüm projelerinin icrası ve CCI B2B platformunun geliştirilmesi konularına liderlik etmiştir. Sn. Aslı Kamiloğlu, Galatasaray Lisesi mezunu olup, Joseph Fourier Üniversitesi Elektrik Elektronik Lisans ve Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.

Servet Yıldırım Eylül 2018 itibarıyla CCI Kurumsal İlişkiler Direktörü pozisyonuna atanmıştır. Kariyerine, Türkiye İş Bankası İktisadi Araştırmalar Müdürlüğü’nde İktisat Uzman Yardımcısı olarak başlayan Yıldırım, sonrasında bankanın Fon Yönetimi Bölümü’nde görev yapmıştır. 1989 Aralık ayında Reuters Haber Ajansı’na muhabir olarak geçen Servet Yıldırım, 1996 yılında ise Reuters’ın Türk Haber Servisi’nin başına getirilmiştir. Yıldırım, 2004’te CNBC-e kanalında Haber Genel Yönetmeni olmuş, 2005 yılında ise kanalın Genel Yayın Yönetmeni pozisyonuna terfi etmiştir. 2011 yılında Doğuş Yayın Grubu Ekonomi Grup Başkanlığı’na getirilen Servet Yıldırım, yöneticiliğin yanı sıra 2016 yılına kadar CNBC-e’de çeşitli programlar hazırlamıştır. Yıldırım 1998 yılından bu yana Yeni Binyıl, Sabah, Referans, Radikal, Milliyet ve Dünya gibi gazetelerde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yıldırım, Coca-Cola İçecek’e katılmadan önce NTV kanalında Türkiye ve dünya ekonomisindeki son gelişmelerin ele alındığı NTVPara kuşağında yorumcu olarak yer almıştır. Yıldırım, lisans eğitimini 1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Tugay Keskin, 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren Operasyonlar Direktörü olarak atanmıştır. CCI’a 1993 yılında katılan Keskin, 2007 yılına kadar Türkiye satış fonksiyonunda farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. 2007-2011 yılları arasında Türkiye Satış Direktörlüğü ve 2011-2014 yılları arasında Türkiye Ticari Direktörlüğü görevlerini yürüten Keskin, 2014-2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek Ticari Mükemmellik Direktörü olarak görev almıştır. 2017-2018 yıllarında Türkiye Genel Müdürü rolünü ve 2019 yılında ise CCI Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü görevini yürüten Keskin, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

Andriy Avramenko, 1 Ocak 2019 itibarıyla Coca Cola İçeçek Mali İşler Direktörü olarak seçilmiştir. Andriy Avramenko’nun 21 yılı Coca Cola sisteminde olmak üzere 26 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Kariyerine 1994 yılında Arthur Andersen Kiev ofisinde başlamıştır. The Coca Cola Company’e 1999 yılında İç Denetçi olarak katılmış ve 2003 yılında Birleşme & Satın Almalar takımına geçmiştir. 2008-2011 yılları arasında Global Meyve Suyu Tedarik Zinciri Geliştirme Direktörü olarak görev yapmıştır. 2013 yılına kadar Hindistan & Güney Batı Asya İş Biriminde Meyve Suyu Kategorisi Genel Müdürü, 2015 yılına kadar ise Strateji Genel Müdür Yardımcısı ve Gazsız İçecekler Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Mart 2015 ve Mayıs 2018 arasında, Avrasya & Afrika bölgesinden sorumlu Birleşme & Satın Almalar Grup Direktörü olarak görev yapmıştır. Avramenko, CCI’a katılmadan önce The Coca Cola Company’de Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Grup İş Geliştirme Direktörü ve Coca Cola Beverages Africa Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

2007 yılından bu yana Coca-Cola İçecek Hukuk Baş Müşavirliği görevini yürüten Av. R. Ertuğrul Onur, 2013 yılında CCI Etik ve Uygunluk Programını hayata geçirmiş ve 2013-2016 yılları arasında mevcut görevine ilaveten CCI Etik ve Uygunluk Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Hâlihazırda Hukuk Baş Müşavirliği görevine ek olarak Etik ve Uygunluk Komitesi Başkanlığı görevini de icra etmektedir. Coca-Cola İçecek’teki görevinden önce, Pfizer Türkiye hukuk departmanını kurmuş ve yönetmiştir. Pfizer Türkiye bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Direktörü olarak görev yapan Av. Onur aynı zamanda uyum programlarını gerçekleştirmiştir. 32 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Av. Onur, 1995 ve 2000 yılları arasında Mobil Oil Türk A.Ş. ve BP Petrolleri Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmiş; BP Türkiye Çalışanlar Temsilcisi, BP Avrupa Çalışan Konseyi Üyesi ve BP Avrupa Çalışanlar Konseyi Bağlantı Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. Ertuğrul Onur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1988’de mezun olup Konya Barosunda yaptığı avukatlık stajının ardından aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. Av. Onur İstanbul Barosu üyesidir. Av. Onur aynı zamanda Etik ve İtibar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ebru Özgen, 1 Ocak 2017 itibarıyla Coca Cola İçecek İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonuna atanmıştır. CCI’a 1997 yılında Bütçe ve Planlama Yöneticisi olarak katılmış, ardından 1998-2000 yılları arasında Finans Müdürü, 2000-2005 yılları arasında ise Doğu Bölgesi Finans Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 2010-2013 yılları arasında CCI’da artan yönetim sorumlulukları ile Türkiye Bütçe Planlama ve Ticari Finans Müdürü olarak görev yapmıştır. 2013 yılı itibarıyla Türkiye Finans Direktörü pozisyonuna atanmış ve CCI Türkiye Liderlik Takımı üyesi olarak stratejik iş hedeflerini destekleyen finans operasyonlarının koordinasyonundan sorumlu olmuştur. Kariyerine 1992 yılında Arthur Andersen denetim şirketinde başlamış olan Özgen, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olup, Birmingham Üniversitesi’nde Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine MBA yapmıştır. 2009 yılında Bilkent Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku yüksek lisans derecesini almıştır. SMMM unvanına ve Bağımsız Denetçi ve CIM belgelerine sahiptir.